Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha látszólag a sarokszelepet...

Ha látszólag a sarokszelepet nem tudom cserélni, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Átépítettük a konyhát, de a vízkiállások maradtak a helyükön. A régi sarokszelepek csapjai letörtek, fogóval tudtuk kizárni a felújítás idejére. Fontosnak tartom a meglétét a kiszakaszolhatóság miatt. Akár csak egy csapcsere miatt ne kelljen az egész házban elzárni a vizet.

Ránézésre a sarokszelep menetes része befalazásra került, vagyis ha ki is tudom tekerni, a rendszerben maradt víz a falat kezdi áztatni. Gondolkozom a megoldáson. Utána építsek be esetleg valamilyen elzáró szerelvényt?

Ti hogyan oldanátok meg?



2017. dec. 9. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:
10%
Vízvezeték szerelővel, csöveket is cserélve, gondolom legalább 30 évesek a csövek is
2017. dec. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi az hogy látszólag nem lehet cserélni? Miért ne lehetne?
2017. dec. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen érdemes valami elzáró szerelvényt alkalmazni.

Ha fogóval el lehetett zárni, akkor meg is lehet nyitni, és a rendszerben lévő víz nagyját ki tudod engedni egy vödörbe. De ha valami miatt mégsem tudod megnyitni, mert mondjuk olyan kis csonk maradt meg, akkor se egy sok ideig tartó áztatásról van szó a szelepek kiszedésekor, hanem 5-10 másodperc alatt megszűnik a vízsugár, a falnak nincs ideje átázni.

Ha olyan mélyen vannak a menetek, akkor körbe kell vésni, nem lesz nagy bontás, csak ilyen 1-2 cm körüli.

Még az is elképzelhető, hogy nem kell a szelepeket kompletten cserélni, hanem - főleg régebbi típusoknál - külön lehet a felsőrészt cserélni, maga a szelepház meg marad a régi. Ha kijönnek, akkor egy jobb szerelvényboltban meg kell kérdezni, lehet-e még kapni ilyent.

Ha egyben kell cserélni, akkor meg az említett vésés, és lehet kicsavarni. Ha túl nagy erő kell hozzá, akkor érdemes a fémet melegíteni pl. gázlámpával. Mivel nagyon erős csavarás esetén esetleg a falban lévő könyök letörik, az előtte lévő cső menetével együtt. Vagy a sarokszelep vége is beletörhet a könyökbe. Ez sem egy végzetes probléma ugyan, csak kicsit nagyobb bontással jár.

Gondolom, nincs köré új csempe rakva, vagy újrafestve a cserére szoruló szelep körül, mert ez nagy dilettantizmust jelentene.

2017. dec. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Na, ez az amikor szaktudás nélkül azt hiszed, hogy valami nem megoldható... Egy sarokszelep csere két perc egy vízvezeték szerelőnek. Persze ha annyira szétrohadtak a csövek, hogy beszakad, akkor jobb a vezetékeket is cserélni. Mondjuk egy vizes helyiség felújításnál ez alap, nem nagy összeg és nyugodtan alszol további 15-20 évig...
2017. dec. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Baromi nagy szaktudás kell egy szelep cseréhez... A mosógépét már kicseréltem (nőként), ott simán hozzáférhető volt a menetes vég.

10 éves egyébként a ház, úgyhogy csövet nem cserélnénk. Vésni is csak akkor szeretnék ha muszáj. Nincs csempe körülötte, úgyhogy nem nagy gond végülis. Viszont ezért jó ez az oldal. Javasoltátok, hogy előbb engedjem ki a vizet és utána csavarjam ki. Mély balgaságra utal, hogy ez eszembe sem jutott. Ezúton is köszönöm a felvilágosítást! :)

2017. dec. 10. 10:54
 6/8 anonim ***** válasza:

elzárod a vizet, leereszted a nyomást és kitekered a sarokszelepet.

Utána fogd az újat, tömíted és betekered.


ennyi.


Ha a falra megy egy kis víz (fog menni) akkor sincs semmi. Majd megszárad. ;-)

2017. dec. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nincs férfi a háznál? Vagy van, csak az egy tesze-tosza f@$z?
2017. dec. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ha egyszer megígér valamit, nem kell rá 3 évente emlékeztetni... :)


Nem, egyébként közösen újítunk fel természetesen, de nekem több szabim maradt, így egyedül is szeretnék haladni a munkálatokkal. Szerintem azokat a melókat leszámítva, amihez legalább 4 kéz kell, (a plafon festésen kívül) énis mindent megtudok csinálni, úgyhogy nincs ezzel baj. No meg én vagyok az agyalósabb, utánagondolósabb, így én tettem fel a kérdést, de nem is értem hogy nem jutott ez eszembe. Így már menni fog.

2017. dec. 10. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!