Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fürdőszoba felújítás. Az...

Fürdőszoba felújítás. Az akril kádat a hideg burkolás (csempézés) előtt vagy után kell behelyezni?

Figyelt kérdés
Az akrilkádat az új csempéhez igazítva kell behelyezni vagy csempézés előtt kell behelyezni és utána a csempét hozzáigazítani?

2017. dec. 14. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Nálunk a csempézés után lett beállítva, mert íggy az egész fürdőszoba ki van csempézve. Ha a kádat esetleg cserélni kell, azt is könnyen lehet megtenni.
2017. dec. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Csempézés előtt. Nálam a kád alatt a padlón és mögötte a falon Mapei kent szigetelés van. A csempét ilyen szegővel dolgozták hozzá, így nem folyik mögé a víz és nem kell szilózni sem évente. Zuhanytálcát ugyanígy kell, ott különösen fontos, hogy ne folyjon alá a víz.

[link]

2017. dec. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Nálam a burkoló csak MAPEI anyaggal dolgozott. Az egész fürdőszobát körbecsempézte ahogy kell, értelemszerűen az aljzatot is az összes csőkivezetéssel,(WC, bidé, kád,zuhany)és padlóösszefolyó.

Erre lehet bármit tenni. Amúgyis purhabra teszik a kádat, zuhanyt. Ha véletlenül egyszer cserélik, akkor ott a szép csempe sértetlenül.

Szóval mindent csempézés után.

2017. dec. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Úgy látom, hogy mindenkinek van saját praktikája. Ezt a szegőt én is beszerzem, szerintem nagyon jó találmány. Plusz úgy gondoltam, hogy folyékony vízszigetelést is kennék a csemperagasztó felhordása előtt, plusz Ceresit víztaszító lenne a fuga.
2017. dec. 14. 23:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Purhabra tenni a kádat... Igazi fusimunka.
2017. dec. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az akril kád elég erős? Engem lebeszéltek róla, így műmárvány kád lett beépítve nálam.
2017. dec. 15. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 TappancsMancs ***** válasza:
A csempe alá is lehet kenhető szigetelést tenni, akkor van ez is az is. Remélhetőleg nem kell kádat cserélni de jó ha van mögötte is csempe. Alá nem kell járólap.
2017. dec. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!