Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan is vannak a fali...

Hogyan is vannak a fali vízcsap excenter méretei?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Vegyük példának ezt:

[link]


Épp a kezemben van egy Mofém csaptelephez kapott Teka márkájú Z-idom és egy tolómérő. Elviekben ez is 3/4 és 1/2 colos a két végén. A 3/4"-os rész belsejének még meg tudom mérni a háromnegyed colt, viszont a kisebb részen a colt sehol sem tudom rámérni. Hogy is van ez?



2017. dec. 25. 02:30
 1/3 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy a ksiebb részen a fél colt nem tudom semelyik pontján sem rámérni.
2017. dec. 25. 02:31
 2/3 anonim ***** válasza:
Miért kell azt mérni? Biztos lehetsz benne, hogy az annyi.
2017. dec. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A fali csap kiállásnak NÉVLEGESEN vízszintesnek és 155mm-nek kell lennie,1/2" belsőmenettel.

Ez a Z excenter idom forma azért van hogyha kismértékben eltér a vízszinttől és/vagy eltér a 155mm-től azaz nem sikerült 100%-ra a kívánt névleges), a 2db excenterrel korrigálni lehessen,és úgy áljon a csap hogy az esztétikus legyen.

A Collról meg annyit hogy több féle a világon,a legáltalánosabban elfogadott a BSPT menet,azaz British Standard Pipe Threading,és 1 " névleges átmérője 33.3 mm és ebből fakad annak törtje. Többet ne akarj ,mert megzavarodik a hülye coll menetektől az ember,..(A NASA is átállt a metrikusra,miután lezuhant a csillió dolláros műhold,egy elbaltázott valaki 1 coll számítást)

2017. dec. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!