Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mit lehet tenni a parkettafelú...

Mit lehet tenni a parkettafelújítás óta áthallatszódó lépészaj ellen?

Figyelt kérdés

A fölöttem lakó szomszéd amióta felújíttatta a parkettáját, minden lépése tompa döngölésként lehallatszik, ami nagyon zavaró. Azelőtt azt sem tudtam, hogy közvetlenül fölöttem laknak. Ha ez nem lenne elég, egész éjjelen át tartó ciklikus tompa ropogó zajt kell elviselnem (valószínűleg az ágyrugókét).

Beszéltem az illetővel, teljesen arrogáns, viszont az érthető, hogy nem fog újrapatkettáztatni emiatt. Ahogy szavaiből kivettem, az egy héten át tartó munkát nem sajátkezűleg végezte, hanem valószínűleg "szakemberrel", említette hogy "MFD lap lett alátéve" (látszik, hogy még annyi fogalma sem volt róla mint a munkát végzőnek, mert az MDF lesz). Valamit kivehettek a parketta alól, és helyette a célra lehető legalkalmatlanabb anyaggal helyettesíthették. Szakembernek nem nevezném a felújítót, akinek ennyi fogalma nincsen a szakszerű parkettázásról. Mit, mire kellett volna cserélniük a parketta alatt, vagy éppen hozzá sem nyúlni?


A dilettantizmus miatt most még én költhetnék arra, hogy csináljak zajszigetelést a plafonra?


Ilyen ócska városi házról beszélünk, ahol még az azonos szinten lakó szomszédok között is papírvékony válaszfalak vannak:

[link]



2017. dec. 30. 19:43
 1/1 anonim ***** válasza:
93%

Egyszerű. Felszedték a régi fa parkettát, ami 22mm vastag és helyette laminált lett letéve, a vastagság miatt tettek alá MDF lapot.

És a laminált így kopog.... ez van. Ez ellen nem tudsz mit tenni. Esetleg tompíthatod valami hangelnyelő felragasztásával, de nem tudom mennyire jön be; talán csak minimális.

2017. dec. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!