Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Forrasztható idomokból csaphos...

Forrasztható idomokból csaphosszabbítót hogyan?

Figyelt kérdés

Elméleti a kérdés, mert az idomokat nem tudom összepróbálni.

Egy hosszúságra kb. 3 centiméteres hollanderes csaphosszabbítót szeretnék összerakni a tömítőgumi szükségessége miatt.

A kérdésem csupán annyi volna, hogy fél colos hollander és külső menet mellett a forrasztható oldali méreteket hogyan tudnám összelegózni?

Eredeti elképzelésem az volt, hogy 15-ös csőre való 1/2"-os hollander és 1/2"-os külső menet, valamint karmantyú, igen ám, de aztán rájöttem, hogy a karmantyú, az csövek toldásához van, ide nem megfelelő méret lesz. A 12-es karmantyú lötyögne benne? A másik elképzelésem, a két forrasztható idom egymásba csúsztatása, mégpedig egy nagyobb méretű külső forrvéges és egy kisebb méretű külső forrvéges, már amennyiben nem lötyögnek egymásban, gondolom ez feltétel a forrasztáshoz, nem voltak még a kezemben ilyen idomok ugyanis.

Remélem érthető a kívánalmam, köszönöm előre is a válaszokat! :-)



2018. febr. 5. 01:47
 1/2 A kérdező kommentje:
Gondolom, hogy egy pár centis rézcső lenne a legjobb, de nem tudom hogy a szerelvényboltban vágnak-e majd nekem ekkorát, pláne úgy, hogy azzal nekem már ne kelljen bajlódnom, csak össze kelljen forrasztani.
2018. febr. 5. 01:50
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyobb méretű belső* forrvéges, elírtam.
2018. febr. 5. 07:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!