Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Padlás szoba kialakításánál,...

Padlás szoba kialakításánál, helyes e ha kőzetgyapot helyett mi Polisztirol lapokkal szigetelnénk a padlás teret, a gerendák közé menne az anyag és gipszkartonnal zárnánk le?

Figyelt kérdés
AZ egyik barátom szerint a polisztirol fokozott tűzveszélyes anyag.
2018. márc. 1. 19:27
 1/10 A kérdező kommentje:
*üveggyapot
2018. márc. 1. 19:29
 2/10 anonim ***** válasza:

nem jó a polisztirol. Hézagos lesz a szarufák mellett -> rossz szigetelés -> télen hideg, nyáron meleg lesz a tetőtér.


És igen, valóban éghető, de itt nem ez a fő probléma.

2018. márc. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

[link]


Pont így néz ki a tető belülről, kívül OSB lapokkal van megoldva és zsindellyel. ezek közé kéne bevagdalni a polisztirolt. szerintem nem lenne hézagos!

2018. márc. 1. 19:37
 4/10 anonim ***** válasza:

Egy családi házban nagyon sok minden tűzveszélyes, ennyi erővel függönyt se rakjunk fel, mert tűz veszélyes.

Nagyon jól szigetel, bár a legjobb amivel találkoztam gyapot vékonyan és hungarocell.

2018. márc. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Én nem szeretnék gyapotot, mivel rendkívül allergiás vagyok rá és a padlás szoba hálószoba lesz. nem szeretnék úgy aludni hogy a falban ez van. Kicsike a ház, igazából ezért is kell a padlást megcsinálni.
2018. márc. 1. 20:17
 6/10 anonim ***** válasza:
A polisztirol (hungarocell) nemcsak éghető, de könnyen morzsálódó, a rovarok is kikezdhetik, ez nem mondható el kőzetgyapotról. Be lehet ugyan szabni a hungarocell lapokat, de sok a szabási hulladék, a kőzetgyapot rugalmasan összenyomható. OSB lap a belső oldalra is alkalmas, legfeljebb tapétázni kell, viszont kapható belőle nutféderes illesztésű, ami kisebb, könnyebben kezelhető darabokból áll.
2018. márc. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szórt papírszigetelés

Hőhíd mentesen kitölti a teret, ami abból adódik, hogy géppel kerül befújásra.

A cellulóz egy természetes anyag, és a segédanyagok is azok, nem kell félni, tőle, hogy bármilyen irritációt okozna.

[link]

2018. márc. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem beszélve az egerekről...
2018. márc. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is a cellulózt javaslom. A polisztirol túl merev ide.
2018. márc. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Semmi bajod nem lesz a kőzetgyapottól. Helyesen leburkolva, nem jön ki semmi.
2018. márc. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!