Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kondenzációs kazánnak kell e...

Kondenzációs kazánnak kell e vízbemenet, ha villanybojler adja a melegvízet?

Figyelt kérdés

Kondenzációs kazánt szeretnék villanybojlerrel,bojler adná a melegvízet kazán a radiátoros fűtést. hogyan néz ki az összeköttetésük?

Azt értem, hogy bemegy a gáz a kazánba és a víz kering a fűtésrendszerben, de honnan van a víz? Külsőleg töltik fel a rendszert vagy folyamat megy a víz a kazánba a vízórától ?

Köszi


2018. márc. 16. 10:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen hálózati vízbemenetnek lenni kell,hisz a feltöltés innét történik. Hogy erről használsz e majd meleg vízet is,az már másik dolog .A kettő viszont együtt nem lehet.
2018. márc. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha már kazánt veszel, akkor vegyél kombit és arról használd a melegvizet, fényévekkel olcsóbb mint a villany..
2018. márc. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt most nem annyira értem.

Miért szeretnéd összekötni a kazánt egy villanybojlerrel ?

A kazánt indirekt tárolóval szokták összekötni,amibe lehet elektromos fűtőbetét is.

A hmv-t a gázkazán melegíti fel az indirekt tárolóban lévő hőcserélő segítségével.

2018. márc. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kicsi a fürdő, a kombihoz kéne tároló is az meg ugye plusz hely.Bojlerből kinéztem egy elég keskeny kivitelt .Sajnos nem kertes ház. Tehát kell egy hálózati hidegvíz bemenet plusz a fűtésnek majd az előre menő illetve visszatérő ág?

Ha 20as átmérőjű csövet teszek minden kiállásnak az jó? Vagy esetleg a bojler 25 wc mosógép 16?

Köszi a gyors válaszokat

2018. márc. 16. 12:57
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy kondenzációs kazán mindent tud .Fűteni is ,meg meleg vizet is adni .Minek a villany bojler akkor ?

Ha már ott van a víz a házban,a szerelő tudja hova milyen méretű cső szűkséges .

2018. márc. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Kicsi a fürdő, a kombihoz kéne tároló is"


Miért kell a kombihoz tároló ?

2018. márc. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj de teljesen érthetelen a kérdés. A kombi kazánokat arra találták ki hogy egyszerre tudjon fűteni és melegvizet adni. Semmi plusz tároló nem kell hozzá. Nehogy már két készüléket vegyél egy helyett. Én most rakattam ilyet. Semmi plusz tárolóm nincs.
2018. márc. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!