Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 40 nm2 helységre kb mennyi és...

40 nm2 helységre kb mennyi és milyen márkájú csemperagasztót vegyek?

Figyelt kérdés
A burkolóm azt mondta hogy kb 20-30 25 kg-os zsákkal vagyok amit én sokkalok.

2018. márc. 19. 18:24
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*vegyek
2018. márc. 19. 18:42
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Olyan helyen vedd, ahol a bontatlan zsákot visszaveszik. A burkolódnak meg adj egy zsákot, hogy abba gyűjtse az üreseket, és megtudod számolni valóban annyit használt-e fel vagy vitt belőle.
2018. márc. 20. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
1 zsák csemperagasztó kb 6-8 m2-re elég, aljzat minőségétől függően.
2018. márc. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2018. márc. 20. 07:37
 5/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Mekkora lapokat fogsz ragasztani?

Mire ragasztod: beton vagy meglévő burkolat, esetleg más?

Ezeket tudni kell ahhoz, hogy jól válassz.

10 zsáknál több semmiképp nem kell.

2018. márc. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

9-10 zsákra lesz szükséged.

4 üveg alapozóra és 20-22kg fugázóra.

2018. márc. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A lapok 30*50-es méretűek és meglévő burkolatra megy a járólap.

Köszönöm a válaszokat!

2018. márc. 20. 10:28
 8/11 anonim ***** válasza:
56%

Kedves Kérdező!


Ez már elég gyanús, ha a burkolód nem tud pontos mennyiségeket kiszámolni.


Burkolóként az alábbi rétegrendet javaslom, de szakértelmet kíván a burkolás, melyet az általad leírtak alapján kétlek a "burkolód" részéről! Én nem bíznám rá ezt a munkát.


Kb. 5 kg Mapei Eco Prim Grip tapadóhíd

~8x25 kg Mapei Keraflex Easy S1

Fugaszélességtől függően ~ 20 kg Mapei Keracolor FF Flex

Lábazathoz pedig Mapei Mapesil AC szilikon tömítő.


Üdvözlettel: Dr. Burkolat

2018. márc. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

És a márka nagyon számít mert azt mondta a burkolóm hogy a baumit flexibilis csemperagasztó tökéletesen megfelel?

2018. márc. 21. 18:22
 10/11 anonim ***** válasza:

Baumit anyagokat nem ismerem annyira, biztosan jó az is, de arra nem tudok komplett rétegrendet írni.

Az előző hozzászólásomban írt ragasztónak az az előnye, hogy egy lépésben elérhető a burkolat hátoldalának nagymértékű fedettsége, ezért tartósabb burkolat készíthető vele, persze szakértelemmel.

Ekkora lapoknál már ajánlott a teljes hátoldali fedettség. Ezt egy normál ragasztóval csak úgy lehet elérni, ha mind az aljzatra, mind pedig a burkolat hátoldalára felhordjuk fogas glettvassal.

Utóbbi esetben működhet Baumit ragasztóval is, amennyiben szintén S1-es osztályú ragasztó, ez a csomagolásán is jól láthatóan fel van tüntetve.

De mint írtam előzőleg is, az általad írtak alapján nem bízok a burkolód szakmai tudásában.


Ha leírnád, hogy ő milyen rétegrendet szeretne alkalmazni, akkor tudok segíteni, hogy az megfelel-e, csak pontos anyagneveket írj légyszíves. Kérdezz rá, hogy milyen alapozót szeretne használni.


Közben míg írtam a választ, nem bírtam ki és nézegettem a Baumit oldalát, ragasztóból az alábbi lenne alkalmas: Baumit Baumacol Flex Top. Alapozásra pedig a SuperGrund, mely szintén kvarc homokkal előkevert, mint a Mapei esetében is.


Remélem ezzel is tudtam segíteni.


Üdvözlettel: Dr. Burkolat

2018. márc. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!