Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Van egy 1963-ban épült ház,...

Gerő2000 kérdése:

Van egy 1963-ban épült ház, ki szeretnék bontani egy 15cm-es falat. Ez okozna e valamilyen statikai problémát?

Figyelt kérdés
[link]

2018. márc. 30. 16:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%
Kérek egy normális linket (ha lehet nem ezt a szutyok képfeltölts.eu-t használd)
2018. márc. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 TappancsMancs ***** válasza:
74%

Ezt statikussal kell megnézetni, nem ilyen nézd meg dolog. Valószínűséget mondhatunk rá, de ennél több felelőtlen lenne.


amúgy:

[link]

2018. márc. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
Alkalmas fotó hiányában csak annyit lehet mondani, hogy a 15 cm nyilván a fal vastagságára vonatkozik. Milyen szélességben lenne kibontva ? Mert 1 ajtónyílás szélességben nagy valószínűséggel kibontható, feltéve hogy víz/gát vezeték nincs benne.
2018. márc. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A 15 cm-es fal az nyilván 10-es válaszfal, ami simán kibontható.

Tehát nem főfal.

1. Amúgy mi a baj ezzel a kép feltöltéssel, ezen is el lehet igazodni.

2018. márc. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%
A linkkel az a baj, hogy pl az én gépem sem tudja megnyitni, azt írja ki, hogy blokkolt egy ártalmas fájt vagy weboldalt.
2018. márc. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Elnézést ,javítva.


[link]

2018. márc. 30. 18:52
 7/14 anonim ***** válasza:
75%

Első vagyok!

Tökéletes a link és a fotó is! Köszönöm!


Látatlanba mondom, (de szerintem stimmelni fog).

Az a 15ös fal nem tartófal (10-es válaszfal vagy 12-es km tégla fal vakolva), de kibontás előtt meg kellene vizsgálni, hogy a felette lévő (feltételezem) fafödém gerendái ráülnek-e.

Elvileg nem, de sose lehet tudni. azt tudod tenni, hogy közvetlenül a fal mellet a mennyezetsarokban (a holkernél) levered a vakolatot, és meg fogod látni, hogy az alsó nádazás és a deszkázat át van-e vezetve a bontandó fal felett (kvázi előbb készült a födém és a deszkázat és a falat csak alá falazták). Ha így van akkor tuti nem tartja a födémgerendákat. De arra készülj fel, hogy bontás után a mennyezetvakolat tuti össze fog repedezni, mert az elmúlt 40 évben a födém csak-csak ráült a falra.

2018. márc. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

Én meg statikusként mondom, hogy nyugodtan kirugdalhatod azokat a falakat, amiket szeretnél, mert nem tartanak azok semmit.

Jó munkát :)

2018. márc. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%
Hát én meg kőműves mesterként azt mondom, hogy csak óvatosan.Mert a régi házaknál sokszor még a válaszfal is tartott valamit.
2018. ápr. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
26%
Mókásak vagytok. A sok, totál hozzá nem értő tippelgetését felpontozzátok, míg egy hozzáértő mérnökét meg lehúzzátok. Nyomasztó lehet ilyen frusztráltként élni :)
2018. ápr. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!