Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Meglévő, működő vegyes tüzelés...

Meglévő, működő vegyes tüzelésű rendszer mellé mennyibe kerülne bekötni a gázcirkót?

Figyelt kérdés
Az nem világos, hogy kellenének-e új csövek, radiátorok, vagy elég egy gázkazán, amit rá kell kötni ugyanarra a rendszerre? Így tűnik logikusnak, de nem értek hozzá. 120 nm-es 5 szobás ház, minden szobában radiátorral. Nagyjából mennyibe fájna?

2018. ápr. 12. 04:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Természetesen rá lehet kötni. Ha nyitott rendszer akkor kell egy hőcserélő a gázkazánnak. Működni működne. De egy hozzáértő majd megmondja azt hogy ha esetleg vastag csövek és régi öntöttvas radiátoraid vannak az mennyire gazdaságos a kondenzációs kazánhoz. Beszerelés mennyi? Ki tudja azt se tudjuk a gáz benn van e
2018. ápr. 12. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Utánaszámoltam, ez olyan 758.915,-Ft-ra jött itt ki nekem, kiszállási díjjal, illetékekkel, kenőpénzekkel.

Ha más színű tágulási tartályt választasz, akkor háromezerrel olcsóbb.

2018. ápr. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A gáz nincs bent, csak a ház előtt van.

Második: mit értesz az alatt, hogy kenőpénz? Le kel fizetni valakit, hogy gázfűtésem legyen? :D Ez az összeg egyébként valós? Esetleg szakember vagy?

Kicsit kiegészíteném a kérdést: Két ingatlan közül kell választanunk, az egyik a fentebb említett, a másik pedig gázkonvektoros. Nagyjából ugyanolyanok, ugyanannyira elnyerték tetszésünket, egyedüli jelentősebb különbség a fűtésrendszer. Lehet, hogy ez fog dönteni. Tehát ennyi infó alapján hogy látjátok, melyikbe mennyiért lehetne kialakítani a gázcirkót?

1. vegyes tüzelésű kazán, tételezzük fel, hogy jók a jelenlegi csövek és újabb radiátorok vannak, gáz pedig az utcán.

2. csak konvektorok vannak, de legalább a gáz a házban, viszont nincsenek radiátorok, sem csövek.

Ha valamelyik sokkal olcsóbb a másiknál, lehet ez döntené el a kérdést, ezért érdekelne.

Köszönöm előre is

2018. ápr. 14. 02:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha megfelelő a meglévő radiátoros rendszer a kondenz kazánhoz akkor szerintem beköttetni olcsóbb a gázt mint egy komplett rendszert kiépíteni. De ez inkább csak feltételezés. Jobb lenne egy gáz központi fűtés szerelőt megkérdezni. Én inkább ezt tenném
2018. ápr. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A második vagyok.

Az alap kérdésed teljesen értelmezhetetlen volt, ezért írtam rá ugyanolyan semmitmondó választ.


De most, hogy leírtad mit is akarsz tudni, már lehet róla értelmesen gondolkodni:

Ha árban mindkettő ugyanaz és tényleg csak a fűtés dönt, akkor én mindenképpen a konvektorosat venném meg.

A másikban hiába van kiépített fűtés, a modern rendszerek sokkal kevesebb vízzel dolgoznak, kisebb csőátmérők mellett, gyorsabban-hatékonyabban forgatva azt. Tehát sokkal jobban jársz, ha egy új rendszert építtetsz ki, mert akkor nem lesz tele kompromisszumokkal úgy, mint valami régi vackot áttákolni erre a rendszerre.

Aztán ezek a cirkók piszok érzékenyek a lebegő szennyeződésekre, hiába raksz bele iszapleválasztót, egy ilyen régi csöves rendszerben ki tudja mennyire rozsdás/dzsuvás a víz, ami ki fogja nyírni a vadiúj cirkód szivattyúját, ami aztán viszi magával a vezérlőpanelt is, így egyből fizetsz vagy 120ezerst a szerelésért, mert vízoldalra nem vonatkozik a garancia.

Aztán ha benne akarod hagyni a vegyestüzelésű kazánod is, az a túlnyomástól egy-két éven belül fog jó eséllyel kilyukadni.

Viszont be kell vezettetned a gázt, ami mifelénk 600ezres költséget jelent.


A másiknál ott a gáz, és igen, ki kell építtetned a fűtést, de azzal sokkal jobban fogsz járni.


Remélem segítettem.

2018. ápr. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!