Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Le fektetett gipszkarton...

Le fektetett gipszkarton lapot, ha le csempézek, azt utána fel tudom úgy készen csavarozni a falra?

Figyelt kérdés
A fürdőben lévő csempe nagyon hullámos és ronda is meg régi. Leverni nem akarom sok okból kifolyólag. Nem tudok csempézni és pénzem sincs szakemberre, viszont van hozzá mindenem, így ingyen lenne. Arra gondoltam, hogy vízszintesen sokkal egyszerűbb rakosgatni és nem csúsznak le a lapok. Pár helyen ahol fel lenne fúrva csavarral, ott kihagynék csempét és azt utólag egyet egyet már könnyű beilleszteni. Na meg ugye elsőnek a kartonra gondoltam, hogy egyből egyenes lenne a felületet és a tapadás is szempont ugye. Mit gondoltok meglehet ezt csinálni vagy el fog törni a lap? Nem tudom mennyire hülyeség ez amit kitaláltam....

#csempe #gipszkarton #csempére csempe #gipszkarton csempe
2018. ápr. 12. 12:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Csempezz ra a csempere.. olcsobb, egyszerubb
2018. ápr. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom az menne e nekem. Elég béna vagyok csempe ügyben.....
2018. ápr. 12. 12:27
 3/19 anonim ***** válasza:
Egyrészt a gipszkarton elázik a csemperagasztótól, másrészt akkora súlya lenne, ahogy megemelnéd már törne is. Vannak nagyon jó videók, talán tegnapelőtt tett fel vki egy hatrészest. Keress vissza, érdemes megnézni.
2018. ápr. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
nem, ahogy megemelnéd, eltörne :) miért nem akarod leverni a jelenlegi csempét? ha nincs géped, akkor vésű + kalapács.
2018. ápr. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

VAN vízálló gipszkarton kimondottan vizes környezetre.

De én is a meglévő csempére felrakást javasolnám

2018. ápr. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Meg keresem a videót. Leverni azért nem akarom, mert nem tudom hova tenni a sittet
2018. ápr. 12. 14:17
 7/19 A kérdező kommentje:
Meg a franc tudja mi van mögötte
2018. ápr. 12. 14:17
 8/19 anonim ***** válasza:

A falon miért nem tudod lecsempézni? (a vízállót)

Akkor a csavarok sem látszanának ki.

Nekem is így van megcsinálva a nyaralóban a faháznál.

2018. ápr. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok

... vagy az alsó sort csináld a földön és teljes száradás után már tartja a többit.

2018. ápr. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Otthon-építkezés 5. Oldal

Címe, van e hadználható leírás, videó csempézésről.

Ez a 3. rész, de van 4,5,6 is

2018. ápr. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!