Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Melyiket választanátok?...

Melyiket választanátok? Hagyományos gáztűzhely (alul felül gázos), gáz főzőlap + elektromos sütő, kombinált tűzhely?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 14. 16:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Gáz főző+elektromos sütő. Vagyis a kombinált
2018. ápr. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem gáz főzőlapom és hőlégkeveréses elektromos beépített sütőm van.Ez a kombó a legjobb szerintem.Nekem volt csupa gáz és csupa villany tűzhelyem is.A gáz éget alulról, a villany meg felülről lassan regál, kifut gyorsan a leves, tej, ráég alig lehet letakarítani, megterheli nagyon a hálózatot.
2018. ápr. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Régen a gáz főzőlap, villany sütő mellett tettem volna le a voksomat. Aztán beköltöztem egy olyan lakásba, ahol nincs gáz, így hagyományos kerámia főzőlapom van és villany sütőm. A kezdeti félelmek ellenére én nagyon nagyon szeretem!!!

Meg kell tanulni főzni rajta, ez tény. Mit hogyan csinálj, hogy ne fusson ki gyorsan, még is ütemesen menjen a főzés. Más használatot igényel, mint a gáz, ez tény. Aki ehhez szokott, annak nehéz átállni, de nem lehetetlen.

Ezen felül nekem nagyon tetszik, hogy egy sima lapról beszélünk. Ha valami kifolyik, lehűlés után áttörlöm, ha kell letolom a kaparójával és kész. Minden főzés után letörlöm, akárcsak a munkalapot, így gyönyörű szép tiszta, könnyű rendben tartani. A gáznál utáltam kerülgetni az égőket.

Összességében én nem gondoltam volna, hogy jól fogok boldogulni vele, de nagyon szeretem. Baromi könnyű hozzászokni, hogy nincs gáz a lakásban. Nekem valami plusz biztonságérzetet ad.

Ennek ellenére azt mondom, hogyha választani lehetne, akkor valószínű gáz főzőlapot választanék. Könnyebb főzni rajta, ez egyértelmű. Ha nyitok rajta melegebb, ha zárok, akkor gyorsan visszahűl. Ez egy kerámiánál nem ilyen egyértelmű és nem gyors a változás, mivel felület adja át a hőt.


A villany sütőt viszont nem cserélném el semmiért. A gázos nekem rémálom volt, sosem tudtam benne sütni. Ebben minden sikerül, imádom!


Szóval gáz felső, villany alsó.

2018. ápr. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kombinált, ez egyértelmű. Szüleimnél otthon full elektromos tűzhely van, én azon tanultam meg főzn-sütni, viszont most, hogy elköltöztem, a új lakásomban meg gztűzhely, na annak a sütőjét én is utálom. Nem tudom kezelni, sütit képtelenség benne úgy sütni, hogy ne égessem oda. Rémálom. A szüleim hétvégi házában viszont kombinált van, na nekem az nagyon bejön, a nyáron, mikor sokat használtam, rájöttem, hogy számomra is az lenne a tökéletes megoldás, így a közeljövőben le is szeretném erre cserélni a mostani gáz szörnyűségemet. Ez ideális lenne, mert a lakásba be van kötve a gáz, és sokat főzünk, viszont sütni ritkábban, de ha sütni támad kedvem, azt szeretném biztosnságosan és kényelmesen tenni. Így nem is dobódna az egekbe a villanyszámla, és a gázról sem kellene teljesen lemondani, viszont tudnék végre a megszokott módon sütni. Csak még amiatt kell utána járnom, hogy a ház elektromos hálózata elbírna e ennyi terhelést, hogy én kombinált tűzhelyet köttessek be, mert panelban lakunk. :/
2018. jún. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, bocsi a hibákért, csak rossz a billentyűzetem.
2018. jún. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, mostanra megoldódott. Vettünk egy Zanussi kombináltat, légkeveréssel. Imádom, el nem cserélném másra. :) Össze sem lehet hasonlítani a régi gázos borzadállyal.
2020. szept. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!