Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Klímatisztítás?

Klímatisztítás?

Figyelt kérdés
Arra volnék kíváncsi, hogy a beltéri egységet milyen klímatisztítóval érdemes takarítani?

2018. máj. 8. 20:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én ki szoktam hívni aki telepítette, ingyen van, garanciában
2018. máj. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én porszívóval szoktam :) Persze sima alaptípus, nem ionizátor, párásító meg ilyesmik.

A szűrője telemegy porral, azt ki kell porszívózni, hogy halkabb és jobb teljesítményű legyen. Nedves részt nem látok rajta/benne, ami elvileg valamilyen élet táptalaja lehetne.

2018. máj. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha lejárt a garancia, akkor senkit nem érdekel, hogy mit csinálsz a klímával, de ha garanciális csak szakember végezheti, nem tudom nálad mi a helyzet. Az sem mindegy, hogy on/off vagy inverteres készülék, más a takarítás, a por filter tisztítása és megnint más a karbantartás, ezeket nem szabad összekeverni.


Most, én a karbantartásról beszélek, mert abban minden benne van a többit meg csak a laikusok alkalmazzák effektív a tulajok/felhasználók esetleg néha egy eltévedt takarító bizonyos intézményekben. A hivatalos (tisztítás) karbantartás menete röviden: 1. kültéri/beltéri tisztítása, fertőtlenítése 2. ezekben benne van a hőcserélő fertőtlenítése is 2. ventitlátor tisztítása, 3. kondenzcső tisztítása 4. por, pollen és spec. filterek tisztítása mint plazma, ezüstion stb.


Kb. ennyi, de kizárt dolognak tartom, hog ezeket bárki is elvégezze szaktudás és rutin nélkül úgy, hogy ne okozzon kárt vagy valamilyen hibát. A plazma/ion filter tisztításához 100-ból ha 10 szaki ért és még lehet sokat is mondtam, ahányszor új filtert kellett vennünk mert tönkrevágták...

Nem tudom, hogy most a por filtert akarod a beltériben vagy az egész beltérit fertőtleníteni? A filtert hiába tisztítod, mert a penészgomba nem ott képződik (ritka hogy azon legyen)tehát a problémát megoldani és megelőzni sem tudod ezzel.


Az egyik legjobb vegyszer a frionett aktív ez 5 literes kannában van nem hiszem hogy megérné megvenned, bár sok klímára elég. Az ára 19 és 34 ezer között van attól függ hol veszed. Ez a dúrva dolgokat eltűnteti, emellett még használhatsz biocid spray-t ilyet már könnyebben kapsz pl. autósboltban/tesco is 500ml kiszerelést keressél van habban is kinek melyik fekszik a jobbak 1500 és 2000 ft. között vannak. Bár nem javaslom, hogy nekiállj a beltérinek, ha nem filterről van szó.

2018. máj. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szóval akkor ennyi nem elég:

https://www.youtube.com/watch?v=F_MNEeZwmHg


:)

2018. máj. 12. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!