Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kézi pressz"gép" mennyire...

Kézi pressz"gép" mennyire megbízható?

Figyelt kérdés

Hamarosan lesz némi vízszerelési melóm itthon. 5 rétegű cső lesz betéve. Van ahova mindenképpen préselt idomot szeretnék betenni, de nem kell sok helyre.

Gépet emiatt nem fogok bérelni. Azon agyaltam, hogy ahol veszem a csövet, ott megkérem, hogy a végére préseljenek rá egy idomot géppel és ennyi. (máshova roppantógyűrűs lenne)


Most viszont látom, hogy van kézi presser is, 20-30e körül (talán még van is hely ahol be tudom szerezni áfa nélkül). Arra a pár darabra amire nekem kell, kibírja azt a kis izommelót.


Kérdés, hogy mennyire megbízhatóak ezek a kézi "gépek"? Lehet velük olyan jó kötést csinálni mint a gépivel?



2018. máj. 9. 10:54
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt persze látom, meg olvasom is, hogy van több féle típus a pofákból (plusz a méret). Utána kell járni melyik kell jobb és az tleg mennyi. (lehet a 20-30ezres szett nem jó erre)
2018. máj. 9. 11:01
 2/4 anonim ***** válasza:

Dehogynem jó.. mondjuk azt nem értem, hogy gondoltad, hogy ott összepréselteted. Odaprésel egy T-idomot, a másik 3 végét meg roppantóval? Elég értelmetlen nekem az egész.

Nem csak pár darabra bírja ki, elég sok darabra.. ki vannak találva ezek. A pofáknak pedig akkoráknak kell lenniük, amekkora csövet használsz. Gondolom 20-as, akkor az idomnak is 20-asnak kell lennie és a pofának is.

2018. máj. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A vízórától hozom majd be a régi cső helyett az újat. A vízóránál a préseltet gondoltam. A házon belül pedig roppantós lesz (falon kívül persze). Bár volt kollégám aki elég sokat szerelt már fűtést meg vizet is és a szakmája is belevág kicsit, azt mondja, hogy látott már préselt idomot szivárogni, de kulcsosat még soha. Sőt egyszer egész télre úgy hagyott egy idomot, hogy csak kézzel húzta meg mert elfelejtette. Semmi baja nem lett.


A kulcsos mellett szól az az érv, hogy bármikor bontható, ellene az ,hogy drágább.


Nah mind1, szóval azt mondod, hogy a kézi press is megfelelő kötést csinál? Tehát nem a gépi, hanem az ami izom erővel tolja, pl ez:

[link]

2018. máj. 9. 17:54
 4/4 A kérdező kommentje:

Arra rájöttem még tegnap, hogy ez TH presser. Erre gondoltam, hogy nem minden idomhoz jó.

Mondjuk azt nem tudom, hogy mi a különbség, még utánaérdeklődöm pár vizes, fűtéses ismerősnél.

Lehet a végén megoldom mindenhol kulcsossal. (minden falon kívül lesz, tehát nem okozhat nagy gondot)

2018. máj. 10. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!