Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Beltéri fenyő faajtót egyszer...

Beltéri fenyő faajtót egyszer lefestettem vizes bázisú lazúrral. Nem tetszik és szeretném hagyományos fehér zománcfestékkel lefesteni. Lehetséges ez? Mi a módja?

Figyelt kérdés
2018. máj. 28. 23:16
 1/1 anonim válasza:
Hobbiból (meg szükségből) most mázolok itthon. Meg a házépítéskor is én csináltam. A lazúrra lehet zománccal festeni. 1. Felület előkészítés: 1.1 zsírtalanító lemosás (ez lehet erős mosogatószeres oldattal, de a legjobb jól beitatott denaturált szeszes tiszta ronggyal áttörölni a teljes felületet. 1.2 ahol a felület "szőrös", szálkás, ott finomabb csiszolóvászonnal átcsiszolni 1.3 száraz ronggyal portalanítani 2. A zománc gyártó által javasolt ALAPOZÓ festékkel átfesteni 1x v 2x - az alapozót azért nem érdemes kihagyni, mert az ragad mindenhez, és ahhoz ragad a zománc is. De a sima zománc nem biztos, hogy jól ragad a lazúron. 3. Zománcozás - A műveleti okosságokra most nincs hely, azt máshol megtalálod. Ajánlom a finn t...a termékeket. Nem a legolcsóbb, de 15 év után most csak azért festem újra, mert üvegcsere volt a faablakokban, és az asztalos munka után nem csak javítok, mert úgy szebb az egész. Jó ecsetelgetést! :)
2018. jún. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!