Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Komolyan ilyen drága a panelbe...

Komolyan ilyen drága a panelben a villanyszerelés?

Figyelt kérdés

Egy 71 négyzetméteres panelben szeretnék kicseréltetni minden vezetéket, de az összes szaki azt kérdezi, hogy "hány négyzetméter?". Majd beszorozza ezt a számot 10.000-rel. És ez csak az, hogy kicserélik a vezetékeket. Én meg szeretnék új kiállásokat tévének, lámpáknak, spot lámpákat álmennyezettel, konyhában új gépeknek új vezetékeket, stb. Ez meg mind feláras. Le vagyok sokkolva.

Tud valaki budapesten olyan villanyszerelőt aki csak egy kicsit is olcsóbb ennél az árnál, de azért megbízható is, neadjisten' számlát is ad?



2018. máj. 30. 15:13
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Lehet reális ár. Ki kell vésni a falat, ami nem egyszerű. Behúzni az új vezetéket, másik biztosítékokat kialakítani stb. De ha sázmlát ad, akkor legalább 25 %-al többe kerül.
2018. máj. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Különféle panelek vannak. Abban, ahol horonyban van elgipszelve/vakolva/bármi a vezeték, és csak meg kell rántani, és méteres darabon kiszakad, abban azért nem olyan nagy munka.
2018. máj. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 bamboochatheone ***** válasza:
15%
Keress egy vidéki villanyszerelőt, fele ennyiből megoldja neked. Én is megcsinálnám, de 350 km nekem sok. Kb két napos munka.
2018. máj. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A panel egyik hátránya sajnos a sok közül. Ez elintézi a pénztárcádat, olyan lesz mint az aszalt szilva.
2018. máj. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
0%
Soknak tűnik, kérjél még másoktól is árajánlatot.
2018. máj. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Vidéken mindenféle spot és álmennyezet nélkül 600 ezres ajánlatot kaptunk 55 négyzetméterre....

Ez vésés, csövezés, szerelvények, kapacitásbővítés +munkadíj. Nem fogadtuk el, de a következő se volt sokkal olcsóbb.

2018. máj. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Teljesen reális, amennyiben a házat még nem csövezte le ezelőtt senki. Nagyon sok munka van vele, egy normális gyemantkorongos tárcsa 50ezer forint körül kezdődik,aki hasznot szeretne magának és nem csak hónapról hónapra élni, akkor elfogja kérni ezt a pénzt.
2018. máj. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem túlzottan magas.
2018. máj. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hehe. Nem tudom, mekkora az ostobaság határértéke, ha tényeket közlő beírást lepontozzák. Panelek akkor is különféle technológiás villanyszereléssel készültek. :D


Kérdező, vízszintesen hornyot vésetni csakis statikus szakvéleménye alapján

2018. jún. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!