Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Otthon » Felújítás

A kérdés

Nappaliba dekor, elektromos kandallo beepitesehez mi szukseges?

Felujitas elott allunk es probalok minel tobb otletet osszegyujteni hogy a nappalink valami "extrat" is tartalmazzon. Az eloszobat, furdoszobat, konyhat mar sikeren felujitottunk (festes: elefantcsont szin, feher butorok, dio szinu belteri ajtok, parketta stilusu vilagosbarna metlaki).

Erdeklodnek hogy valaki keszitett-e mar ehhez hasonlo dekoraciot es ha igen korulbelul milyen arban lehetseges az elkeszitese?

[link]

[link]

A koburkolat dekor korulbeluli negyzetmeter ara 6000 Ft / nm2

Kandallo 100. 000 Ft

Gipszkartont erdemes idehelyezni es arra epiteni ra a burkolatokat? Barmilyen segitsegnek, otletnek orulnek.

Keress kérdéseket hasonló témákban: elektromos kandallo, burkolat, felújítás, berendezes

máj. 30. 23:16  Privát üzenet  

A válaszok

Néztem 1-2 képet ezekről. Nem akarok hülyeséget írni, de biztos hogy ezeket bekell építeni?

Szerintem ha nem a talpára állítod, akkor van hozzá egy fali konzol és azzal rögzíted a falra. Szerintem nem kell semmiféle előkészítés.

Szerintem hátul vagy felül adják le a hőt, tehát ha beépíted, akkor le sem tudja adni a hőt, illetve balesetveszélyes.

De ha csak a látványért veszed,, akkor beépítheted, hogy a fal síkjában legyen, csak vigyázz, hogy sose kapcsold be a melegítést, csak a világítást.

Én ezt csak gondolom, de ha nagy hülyeséget írtam, akkor elnézést.

A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont máj. 30. 23:44 Privát üzenet
Nekem a biokandalló jobban tetszik. Az egy különálló bútor, nem kell hozzá semmilyen műszaki feltétel, sem beépítés és nagyon szép, bármilyen külcsínnal rendelhető.

# 2/6Időpont máj. 31. 00:19 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Biokandalloknal nincs fust szag? Nekem is nagyon tetszenek bar nemtudom hogy mivel nincs elvezetve ugy hova kerul az eges utan a fust? Elektromosnal gondolom alul kell egy kis reszt, nyilast szabadon hagyni vagy az oldalaknal a holeadaskor.

# 3/6Időpont máj. 31. 00:31 Privát üzenet

A biokandallók ahogy nézem jó drágák.

Üzemeltetés?

800Ft/liter

[link]

E táblázat szerint: 0.7liter/5kW

Vagyis 560Ft/5kW

Árammal:

45Ft-al számolva

45*5 kW=225Ft/5kW

Az én számításom szerint 2.5-szer többe kerül vele a fűtés, mint az elektromos kandallóval.

# 4/6Időpont máj. 31. 11:50 Privát üzenet

3: Pont az a lényege, hogy nincsen égésterméke a bioetanolnak, amit el kéne vezetni.

Ha volna, akkor kéménybe kéne kötni.:)

# 5/6Időpont máj. 31. 15:18 Privát üzenet

4: Nem is fűtésre való, hanem egy dekorációs elem.

Ez nem egy fűtős topic...:D

Azért nyáron ne tüzelj vele, mert ad le hőt, nem keveset.:) Mivel valódi tűz.

Kiegészítő fűtésnek számít.

# 6/6Időpont máj. 31. 15:20 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Melyiket választanátok? Hagyományos gáztűzhely (alul felül gázos), gáz főzőlap + elektromos sütő, kombinált tűzhely?
Lakás (családi ház) elektromos elosztó dobozában a nulla és a föld vezetékeket szabad e gyűjtősínbe kötni vagy van komolyabb megoldás?
Az elektromos vezetéknél melyik kábelt hova kössem be?
Honnan lehet tudni, hogy egy villanyvezeték át van már húzva, rézzé?
Fúrásnál megsérült a falban a vakolat alatt futó tömör réz elektromos vezeték szigetelése, hogyan lehetne biztonságossá tenni, hogy ne kelljen kicserélni az egész vezetéket?
Hol tudok érdeklődni az esetleges elektromos áram bekötésére vonatkozó pályázatokról?

Kérdések az Otthon rovatbólKérdések a Felújítás rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!