Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyire jók a Praktikerben...

Mennyire jók a Praktikerben és az Obiban a csempék és a járólapok?

Figyelt kérdés

Lebeszélt a kőműves és egy másik burkoló is az említett 2 üzletről, mert hibás, ill. selejt a csempe és a járólap. Azt mondták felejtsem el!

De a drágább fajta is selejt? Nem a legolcsóbbat akarom megvenni, de a ami nálunk kapható egy kisebb boltban nem tetszenek. Ill. ami tetszik, az már kifutó termék. ezért beutaznánk Szegedre, ahol van a két említett bolt. Tehát tényleg selejtek a Praktiker és OBI termékei? Amúgy közép árkategóriára gondoltam.


2018. jún. 1. 23:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én ott vettem 13 éve, és jó.

Mit értenek vajon a nem jó alatt ők?

Felrobban? A 18. évben halkan dudorászni kezd? Átjár a szomszédba?

:))

Nem értem.

2018. jún. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ja, egyébként én leértékeltet vettem.
2018. jún. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
Én már vásároltam ott járólapot és csempèt is a praktikerben semmi gond nem volt velük. Ellenben vettem már neves olasz csempét is amiben sok hibás lap volt, és elég macera volt kicseréltetni. Egyébként én azt figyeltem meg, hogy a szakembereknek semmi se jó, nekik csak az tetszik ami borzasztó drága, aminek az az oka,hogy(itt Pesten) amennyi a csempe nm ára, annyiért is rakják le négyzetméterét.
2018. jún. 2. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

3: Pedig épp fordítva kellene, mivel a minőségi besorolás (első vagy másodosztály) azt jelenti, hogy mennyire szabályos az alakzata (derékszög) a csempének. Tehát pl. másodosztályban van olyan, aminél figyelni kell a lerakásnál, mert nem mindig akkor van jól lerakva, ha a csempeszélek közt tartod a párhuzamost.

De ezt a gyártó besorolja, és ráírják, ennyi.

Más minőségi különbség nincsen.

Kültéri, beltéri, greslap, ezek mind mást tudnak, tehát más is a nevük. Egy kategórián belül az árat csak a gyártott mennyiség és a kereslet szabja meg.

2018. jún. 2. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmam sincs, de ha már ott vagytok Szegeden, akkor miért nem néztek be máshová is?

Emese fürdőszobaszalon, Renok, Terrakotta Csempecentrum, Burkolólap 2000... mindegyik helyen nagyon szép csempéket kapni.

2018. jún. 2. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

Pár hete vásároltunk az OBI ban csempét ,28 dobozzal,megrendelésre ,mert csak minta volt belőle .

Ára több ,mint 1 negyedével volt kevesebb,mint más üzletekben .1 törött ,vagy sérült sem volt benn .

A mi burkolónk azt mondta,minőségük szinte azonos,bár hol is vannak gyártva .A régi menőknek ,viszont romlott a minősége .

2018. jún. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Sok mindent nem szabad az Obiban venni mert drága. A lapok éppen hogy nem drágák. Én ott szoktam vásárolni a csempét járólapot. Nyilván itt is van olcso kevésbé jó lap. De vannak jó minőségűek is. Szerintem semmi baj velük.
2018. jún. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
Nem a forgalmazó gyártja a csempét, hanem a gyártó. Ebből kifolyólag olyan, amilyent csinálnak. Van itt is magyar, ott is. Viszont sima csempeboltban olcsóbban vettem a ugyanazt a zala-kerámiát mint ahogy az Obiban volt.
2018. jún. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ. Végül nem mentünk be Szegedre, itt választottunk ki csempét a fürdőbe, amit majd meg kell rendelni, csak még egyeztetni kell a kőművessel, de a járólapokat kiválasztottam. 3 félét. 2400, 2800 és 2900.- ft m2-ként (áfa nélkül) a fürdő, az előszobába és az ebédlő-konyhába.


Héfőn vásároljuk meg. Egy kérdés: Bontsam ki a dobozokat és nézzem át egyenként hogy hibátlanok-e?

2018. jún. 2. 22:12
 10/12 anonim ***** válasza:
A kínálatuk egyébként webshopban is fönt van, tehát árakat összehasonlítani neten is tudsz, nem kell mindenhova személyesen elmenni ehhez.
2018. jún. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!