Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Használták azbeszt-tartalmú...

TCA kérdése:

Használták azbeszt-tartalmú anyagokat régi beltéri nyílászárókon?

Figyelt kérdés
50-es években épült tégla társasházban lakunk, elkezdtem a beltéri ajtókat újrafesteni. A lepattogzó festékréteg alatt szürkés-zöldes-sárgás bevonat fedi az ajtót. Elkezdtem lecsiszolni festés előtt, de eszembe jutott, hogy talán nem kéne... Lehet ez a bebomat azbeszt-tartalmú? Használták ilyen célra azbesztes anyagokat?

2018. jún. 23. 08:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2018. jún. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nem farostlemez lesz az?
2018. jún. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ahogy írják mindketten. Ugyan az a farostlemez, mint ami szekrények hátulja.
2018. jún. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nem farostlemez, ez a réteg a faanyagot borítja. Valami "trutyi", mint valami alapozó vagy mestertapasz/kitt szerűség.


Íme pár kép, amiken látszik a felületen lévő anyag, és néhány helyen a fával való határ terület:


[link]

[link]

[link]

[link]


Az a kérdés, hogy ilyen anyagokban használtak-e régen azbesztet, vagy biztonságosan csiszolható.

2018. jún. 23. 12:30
 5/8 anonim ***** válasza:
Azbeszt az biztos nincs benne. De porálarc kell, mindegy mit csiszolt.
2018. jún. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

a házgyári nyílászárók nekünk is be voltak vonva vékonyan valami mestertapasz szerű alapozással a zománc alatt.

azbesztet hőszigetelésnek használtak régen. szóval nem is értem miért lenne a festékben.

2018. jún. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az farost, esetleg papír alapú préselmény. Régen mindig telibe glettelték a natúr ajtókat, mind ilyen volt. Így volt egyenletes.
2018. jún. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Olvastam, hogy régen egyes festékekben, gittekben is használtak adalékanyagként azbesztet, ezért fordult meg a fejemben.
2018. jún. 23. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!