Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi parketta cseréje, megéri...

Régi parketta cseréje, megéri vagy inkább a felújítás?

Figyelt kérdés
Egy 50-60 éves házról lenne szó, ahol faparketta van, bitumenbe fektetve. Már 1-2 helyen elég szépen recseg, 30 éve lett újralakkozva, viszont elgondolkodtam hogy lehet megérett a cserére. Szerintetek mit érdemes? Felszedetni a parkettát és újra lerakatni és ezt csiszolni-lakkozni? Vagy pedig laminált padlózni? Beszéltem egy emberrel ő 4.500 ft/m2-ért lakkoz meg csiszol, az egész szoba olyan 50 ezerre jönne ki amit megakarok csináltatni, viszont egy laminált padló ami már 10mm-es az 70 ezer forintból meglenne. Nem tudom, mi érné meg jobban, szerintetek?

2018. júl. 3. 10:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%

Békebeli parkettát vétek felszedni.

A csiszológép kölcsönzése kb. 5ezer Ft/nap, és ennyiből kijön az anyag is.

Azaz egy 10-esből megoldható és ez kb. fél napos munka egy 10 m2-es szobánál.

2018. júl. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Én tetettem lamináltat, de megbántam.

Ha a régi parkettára teszik, akkor olcsóbb, de ha alatta mozog, recseg-ropog nem lesz tartós. Mondjuk én nem is a legdrágább lamináltat vettem, nekünk erősen kopik a járatokban.

Ha nem a régire teszik, akkor meg az alákészületi munkálatok rettenetesen megdrágítják és változatlanul nem lesz tartós, csak ha méregdrágát veszel.

Így aztán az egyik szobában a régit újíttattuk fel szakemberrel, aki a fugákat kitöltötte a csiszolás fűrészporával, fel lett lakkozva, most hibátlan és gyönyörű.

Ha elölről kezdeném, csak ezt választanám, de te tudod, hogy mit enged meg a pénztárcád!

Ja és még csak annyit, hogy az egyik szobában javítani kellett a lamináltat, felszedtünk 3 sort és vastagon penészes volt alatta minden. Hát, nem tudom ...

2018. júl. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az elsővel értek egyet. Pláne ha bitumenbe rakták (legjobb régi technika). Nálam 80 éves parketta van az egész lakásban. Recseg-ropog, de sosem cserélném le. Fel lett újítva. (de nem szedettem fel!)A parkettás teljesen odáig volt tőle, szerinte is vétek az ilyet felszedni.

A laminált padló szerintem felejtős. Az nem padló.

A recsegésre van egy eljárás. Irgalmatlan mennyiségű lakkal kiöntik a közöket és összeköt. 50% hogy sikerül az eljárás. (Nálam nem sikerült, de nem érdekel, parkettám van :))

2018. júl. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

4500-ért csak csiszolja és lakkozza.

De ez a recsegést csak rövid ideig oldja meg. (Ha egyáltalán megoldja.)

A felszedés és újrarakás és széllécezés majd csiszolás és lakkozás már egy másik árkategória.

2018. júl. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Azt a régi parkettát ha mozog, akkor részben is fellehet szedni és visszarakni(ragasztani) és fugázni.
2018. júl. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
41%

Ha valaki egy kicsit is ügyes és kreatív is, akkor felszedés nélkül is megoldja.


(Amúgy én imádom a recsegő békebeli padlót, mert lelke van a fának és még anyag is van benne.)

2018. júl. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

Hát hogyne.

Azért szokták felszedni a parkettások, mert nem elég ügyesek és kreatívak.

2018. júl. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát!
2018. júl. 4. 19:34
 9/11 TappancsMancs ***** válasza:
Kérdés az is nektek tetszik e a parketta. Nekem régimódi. Kérj mindkettőre komplett árajánlatot és azt is nézd, a recsegés miatt felszedés is lenne benne. Amúgy az alatta lévő rétegek is számítanak az új lerakásához és lehet ott alatta is cserélések lennének, ezért kimondottan ilyen szakértőt hívj.
2018. júl. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Már beszéltem szakértővel, mondta hogy a laminált padló 70 ezer forint lenne, csak a lerakása+anyag+szegélyléc. Viszont ezt mindenképp fel kellene szedni és egy jó aljzatot ki kellene alakítani hozzá. Úgy gondolom hogy a padló jól funkcionál szóval semmivel sem tud többet egy laminált padló, mint egy régi parketta. Csak esztétikai szempontokból jobb, szebb. Jelenleg nem érzem hogy létfontosságú lenne cserélni, csak kíváncsi voltam személyes tapasztalatokra, csak ennyi! :)
2018. júl. 4. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!