Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 4 napja betonoztunk, az...

4 napja betonoztunk, az normális, hogy a beton teteje még sérülékeny?

Figyelt kérdés
A beton kültéri, kb 15 cm vastag átlagban. folyamatosan locsolva van, naponta kb 3-4 szer. a betonozás másnapjára szépen meghúzott, de azóta is sérülékeny a teteje. pl ha kézzel megdörzsölöm, akkor úgymond le tudom dörzsölni a tetejét. Azt tudom, hogy a száradási, és kötési ideje más a betonnak, de én azt gondolnám, hogy ennyi idő alatt már kellene annyira szilárdnak lennie, hogy a felszíne nem sérül meg. Van okom aggódni, hogy esetleg a beton minősége nem lett jó? Köszi

2018. júl. 12. 20:15
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Megszortad a tetejet cementtel?
2018. júl. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ennyiből nem lehet megmondani. Egy biztos nem normális jelenség.

Sok oka lehet.

Telepen kevert vagy helyben?

Milyen minőségű?

2018. júl. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

a teteje nem lett megszórva cementtel.

Nem kész beton, házilag lett keverve, a régi ökölszabályt követve, 4 lapát sóder, 1 lapát cement keverési arányban.

2018. júl. 12. 20:28
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem is kell a tetejét megszórni.

A házi beton minősége nem "túl" egyenletes.

Csak találgatok, látni kellene lehet, hogy:

- túl híg volt (nem volt jó a víz-cement arány)

- túl gyorsan "kiment" belőle a víz (nem volt fólia alatta)

- túl gyorsan száradt (túlmelegedett)

- esetleg a felső réteget simítással átdolgozta a kőműves (túl sok idő telt el) és már kötésnek indult a cement.

Várnék vele még néhány napot (össz 1 hét) és megnézném milyen mértékű a "fellazulás". Ha teljes keresztmetszet akkor kuka, ha csak felületi akkor a laza rész eltávolítása után valamilyen felületi bevonattal látnám el.

2018. júl. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Reménykedem benne, hogy megszilárdul annyira, hogy használható legyen. Elég nagy felületről van szó.

2018. júl. 12. 20:38
 6/10 anonim ***** válasza:
Majd számolj be a tapasztaltakról!
2018. júl. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Még esetleg annyi, hogy a fellazulás nem olyan jellegű, hogy azonnal sérül, tehát pl ma reggel ciroksöprűvel lesöpörtem, az nem okoz benne kárt, járható a felület. Erősebb behatás ( erős dörzsölés ) után látszik kis sérülés, és nagyon felületi ( pl mikor a csiszoló vászonnal csiszolom a fát, és finom porszerű anyag keletkezik.) na kb így fest a beton teteje is. Tudom, ne dörzsölgessem :)
2018. júl. 12. 20:42
 8/10 anonim ***** válasza:

Na így már más. Ne dörzsölgesd! :)


Várj vele, ha ilyen marad a felülete akkor az a probléma, hogy a víz is be tud szivárogni és a tél (nem feltétlen az első) kikezdheti.

2018. júl. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem is olyan nagy a baj rosszabbul hangzott. Kapargass valami mást
2018. júl. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A locsolgatás csak akkor ér valamit, ha a felület mindig nedves, tehát ajánlatos műanyag fóliával takarni. 4 nap meg még nem idő akkor sem, ha megfelelően volt kezelve.
2018. júl. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!