Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Olyat lehetséges csinálni...

Olyat lehetséges csinálni panelben csinálni, hogy egy válaszfal felét kibontom, a másik fele megmarad?

Figyelt kérdés

Vékony 6.5 cm-es válaszfalról lenne szó. Arra lennék kíváncsi, hogy csak a 4 sarkán van rögzítve a főfalhoz vagy sok ponton kapcsolatban van a födémmel?

Tehát ketté vágathatom függőlegesen, nem fog kiesni, mint egy ajtó?



2018. júl. 12. 23:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Elvileg lehetséges, de ilyet csak úgy nem módosíthatsz egy panelban, hogy szerda este kigondolod, csütörtökön reggel meg hozzáfogsz bontani. Első körben a házmestert/gondnokot/közös képviselőt (nem tom most mi a neve) kell megkérdezned, hogy szabad-e ilyet egyáltalán az adott panelépületben. Ő meg majd szól statikusnak, tervezőnek, nem tom kinek, akinek kell.

De többnyire nincs akadálya, ha szépen végigjárod a kötelező bürokráciát.

2018. júl. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

A legnagyobb rész egyeztetve van, a fal bontható. Nincs semmilyen szerepe, csak térelválasztó.

Akár az egész kibontható.

Csak még gondolkodom, hogy ajtónyitás legyen, teljes fal bontás vagy ilyen részleges. És utóbbi miatt kérdeztem, hogyha ezt választanám, hogy felét kivetetem, fele marad, akkor mi fogja meg a faltól távolabbi részét, hogy ne essen rám...

Remélem érhető, úgymond a fal teteje és alja is kapcsolódik a födémhez, erre lennék kíváncsi.

2018. júl. 13. 00:11
 3/14 anonim ***** válasza:
Ez biztos, hogy panel épület?
2018. júl. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Miért?

Feltételezed, hogy nem tudom miben élek?

2018. júl. 13. 09:46
 5/14 anonim ***** válasza:
Eddig nem írtad, hogy a szóban forgó lakásban élsz.
2018. júl. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

#4

Semmi közöm hozzá, de elmesélném neked, hogy pont nemrégiben volt itt egy kérdés egy vidéki sráctól, kiről 8 oldal után kiderült, hogy neki minden budapesti társasház panel gyűjtőfogalom. Még a belvárosi ódon téglaépületek is.

Szerintem nem megsérteni akar bárki is, de jobb ezt előre tisztázni, mert ahány ember, annyiféle gondolkodás.

2018. júl. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

6-hoz még:

Az volt a gyanús annál a kérdezőnél, hogy galériát akart csináltatni a "panelbe", amit egyre erőltetett, hogy 4 méter feletti magasságú.

2018. júl. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"Miért?

Feltételezed, hogy nem tudom miben élek?"

Nem feltételezek semmit, nem a szellemi képességeidről kérdeztem.

Ennyi válasz elég lett volna:

Igen, panel!


Ebben az esetben, ha a bontás során nem sérül a megmaradó falszakasz (tehát az alsó és felső "kiékelés" megmarad) akkor minden probléma nélkül állékony marad a megmaradó falrész.


Off.

Azért mertem megkérdezni, mert volt itt korábban több hasonló kérdés és 3 keresztkérdés után kiderült, hogy nem "panel", hanem szimpla társasház. De köze sincs a paneles technológiával épült lakóépületekhez.

2018. júl. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Elnézést, csak mostanában nem minden úgy jött össze, ahogy szerettem volna, mindenkiről a rosszat feltételezem.


https://www.youtube.com/watch?v=zio5aAAvxfU

Szóval hasonló falról lenne szó, ezt találtam a youtube-on. És nem látom, hogy mi tartja az ilyen válaszfalat, hogy ne mozduljon el.

2018. júl. 13. 12:02
 10/14 anonim ***** válasza:
28%

" És nem látom, hogy mi tartja az ilyen válaszfalat, hogy ne mozduljon el."


Mert nem értesz hozzá. Ki nem merd bontani, mert egy házgyári panelházban a vízesblokk kivételével mind tartófal. Gyakorlatilag több tucat ember életlével játszol. Az is valószínű hogy te nem ilyenben laksz, hanem valami blokkos panelban, akkor meg megint teljesen más a helyzet. És még sorolhatnám a panelokat. De az sem biztos hogy panelban laksz. Volt már rá többször is példa hogy kibontottak egy tartófalat, a födém leszakadt és szörnyethaltak.


Üdv, egy statikus

2018. júl. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!