Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szigetelés tippek tanácsok?

Szigetelés tippek tanácsok?

Figyelt kérdés

Most vettünk házat, ablakok és fűtésre márm eg van az ember (MFB hitellel sajnos muszáj vállalkozóval csináltatni).

A szigetelésen még hezitálunk mert csak a munkadíj 700e Ft lenne +1m az anyag.

Miközben nekünk kedvezmény nélkül 700at mondtak.


15 cm-es grafitos szigetelésre gondoltunk. Vagy ebből már elég a 10-12?

Tud valaki egy jó oldalt ahol vannak számítások?

A fűtés padlófűtés.


Köszi előre is :)


2018. júl. 18. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Most mi a kérdés?


7/2006. (V. 24.) TNM rendelet írja le például hogy kell kiszámolni az értékeket, de azt nem tudod megcsinálni. A többi ilyen kiszámolós oldal az kamu, ordenáré hülyeségeket láttam már. Vagy azt csinálod hogy minden anyagnak megvan adva a lambda értéke, az alapján egy becslést el tudsz végezni.

10 cm grafit bőven elég, nem azon műlik, hanem milyenek a nyílászáról, kávákat szigetelik, XPS került e alulra. Nagyon sok helyen hívtak szakértőnek és a fejemet fogtam hogy milyen hülyeségeket szoktak csinálni a laikus kőművesek.

2018. júl. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy jól emlészem, de a hő nem csak a falakon tavozik. Ott kb 25% megy el, legtöbb a födémen(35), utána nyílászárók(25), aljzat(10),egyéb (5.)
2018. júl. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt sem tudjuk miből van a házatok,födém,fal,milyen nyílászárók,milyen vastag fal stb...milyen meleget szeretsz bent télen,25 vagy elég a 20?Semmit nem mondasz,azt olvastuk ki hogy hitel meg hogy mennyiért csinálják meg.

Nem kötöszködni akarok,de így,hogy akarod hogy segítsünk?


Mintha édesanyám elmondaná hogy van lekvár meg kenyér,de én arra vagyok kíváncsi hogy babgulyás lesz-e ebédre.

2018. júl. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is először a födémet szigetelném. Pláne, ha kevés lóvém van jelenleg.
2018. júl. 22. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

a födém szigetelve lesz szeptemberben, az aljzat még augusztusban, csak a külső falak szigetelése itt a kérdés a többit tudom én intézni.

A falak 30 cm-esek, az ablakok 3 rétegű műanyag, állandó hőmérsékletnek a 21 fok lesz belőve.


Köszönöm.

2018. júl. 24. 08:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!