Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Natúr fenyő beltéri ajtó...

Natúr fenyő beltéri ajtó beépítése felületkezelés nélkül?

Figyelt kérdés

A felújítás alatt álló házunkban nagyon jól nézne ki natúr fenyő beltéri ajtó, azonban nem vagyok benne biztos, hogy festés/felületkezelés nélkül hosszútávon jó ötlet ez.

Kérdésem, hogy valós-e a félelmem, és ha igen, akkor milyen felületkezelést ajánlanátok, hogy a lehető legtermészetesebb hatása maradjon.

Van-e esetleg tipp arra, hogy hol lehet megfelelő minőségben ilyen ajtót beszerezni? (Hallani olyanokat, hogy a Praktiker, OBI, Stb helyeken kapható beltéri ajtók nincsenek rendesen kiszárítva, és ezért vetemednek viszonylag hamar.)



2018. júl. 21. 22:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Minden fa ajtót le kell kezelni,mert úgy is elveszíti eredeti szinét .
2018. júl. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Talán csónak lakk, de sose próbáltam.
2018. júl. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mindenféle képen le kell kezelni, mivel gyorsan össze koszolódik és szétrepedezik a fa.


Sadolinnal be kell pácolni az ajtót és szépen megmarad a fa erezete, és nagyon szép színeket is lehet neki adni.


Igazából nem is értem, hogy miért lett szokás zománccal lefesteni egy fa nyílászárót.

2018. júl. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Minimum lazúrozni kell.
2018. júl. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én az Obiban vásároltam ilyen fenyő ajtókat. Nagyon szépek jók 10 éve be lettek építve semmit nem vetemedtek. Viszont beépítés után nem ártott itt ott megcsiszolni a felületet. Utána én csak lakkoztam két soron. Azóta úgy vannak gyönyörű szépek.
2018. júl. 22. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!