Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Villanyszerelő megcsinálja...

Villanyszerelő megcsinálja nekem azt, hogy a csillárkapcsoló a fal másik oldalán legyen?

Figyelt kérdés

Idegesít, hogy a villanykapcsolók a szoba elötti falon van. Mielött bemegyek akkor kell felkapcsolnom a villanyokat.

Megszoktam a családi lakásunknál azt, hogy amikor már bent vagyok a szobában akkor kapcsolhatom fel a villanyokat.

Ugyanott jó helyen lennének csak a fal másik oldalára.

Szóval remélem értitek.

Egy villanyszerelő ezt megcsinálná nekem?


Azt tudom, hogy a régi házunkban a konnektort jóval lejjebb kellett tenniük, de azt nem tudom, hogy mi a helyzeet a csillárkapcsolókkal és hogy lehetséges-e egyáltalán a fal másik oldalára tenni.

Ne legyen a szoba elötti falba, hanem a szobában lévő falban legyen.

remélem tényleg érthető.

Köszi a válaszokat.



2018. júl. 22. 11:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Megcsinálja. Ha kifizeted. Fúrás faragás stb. Aztán a helyreállítás már a te dolgod. Arra felfogadhatsz egy másik munkást.


Bár én inkább úgy hagynám. Az a 2-3 cm és 1 kis ajtónyitogatás a több tízezer forintos költség helyett nem nagy szenvedés. Ha megengedheted magadnak ezt a luxust akkor csináld.

2018. júl. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
hát még gondolkozok. köszi a választ.
2018. júl. 22. 11:50
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Érthető és persze hogy megcsinálják. Nem nagy dolog. Sokan ilyenért szerelőt se hívnánk.
2018. júl. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
9%
kb 500ft az anyag hozzá na jó talán 1000ft a többi több 10 ezer amit írt előttem valaki azt csak zsebre rakja
2018. júl. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
74%
#4: Igen, a több órás feladat munkadíját általában zsebre szokták rakni. Föleg most, amikor villanyszerelöt sem fogsz találni.
2018. júl. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Alain Delon ***** válasza:
0%
Talán inkább gondolkozz el azon, hogy a csillárból vezess le egy lengőkapcsolót, így azt helyben tudod kapcsolni. Az meg, hogy kívül marad a másik, egyáltalán nem lesz baj. Az maradhat folyamatosan felkapcsolva, vagy azt akár meg is szüntetheted. Én is ilyesmin gondolkozok, hogy ne kelljen mindig a falhoz mászkálni fel- és lekapcsolni.
2018. júl. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%

Simán megoldható, de az a kár amit ezzel a munkával okoznak ugye a véséstől kezdve a fúrásig lesz minden, ami csúnya lesz utána, és azt már egy másik szakival kell helyre hozatnod, ugye a glettelés, meg festés ha azt akarod hogy szép legyen a fal ami egy kisebb vagyon ha jó munkát akarsz, mert ugye oké hogy az alapanyag nem kerül sokba ez tény, de a munkadíjat egy maszek is elkéri, és sajnos mindig fennáll az hogy nem mindig tud menni a megbeszélt időbe, vagy el sem megy, vagy 2 hónapot vársz rá mert annyi munkája van hogy nem győzi.


Nekem 1 hetet kellett várnom villanyszerelőre csak azért hogy egy új vezeték ágat rákössön a villanyóra szekrényben lévő kismegszakítóra. Minden szükséges anyagot megvásároltam, a vezetékeket magam húztam be, a konnektort én szereltem fel, csak a hálózatra való rákötést bíztam szakira ami neki 10 percébe sem tellett. Hiába nagyon jó barátom az illető, megmondta nekem hogy várnom kell ha nem extra sürgős és van áram a házban mert annyi melója van hogy nem győzi. Kis cége van, eddig 10 embert simán talált maga mellé, most van 4 megbízható embere akikre számíthat és kettő olyan akikre nem bíz önálló munkát és neki segítenek ha nagy helyen kell dolgoznia ami több emberes, és sok munkát nem vállal már el, mert nem tudja, nincs embere, maximum tanulókkal van meg a létszám, de az semmit nem ér. Nekem például este 9 órakor jött erre a pár perces melóra csak mert haver vagyok, cserébe meghívtam egy pizzára és adtam neki 5000 Ft-ot hogy szakított rám időt.

2018. júl. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Olcsó, gyors megoldás rombolás nélkül:


[link]

2018. júl. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Milyen vastag az a fal és miből van? Egy szimpla 10 centis tégla válaszfalat nem nagy durranás átvésni, ha netán gipszkarton, az még egyszerűbb helyzet. Nem kell félméteres kráter, minden további nélkül el lehet tüntetni a nyomokat, lehet kapni villanykapcsoló köré díszszegélyt, falmatricát, vagy eleve egy szélesebb szegélyűt veszel, tök fölösleges az egész falat újrafestetni. A régit meg ott lehet hagyni a helyén vakon, senkit nem zavar. Valójában tényleg meg lehet csinálni akár házilag is.
2018. júl. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

de köszi a válaszokatt.

hát vastag betonféle a fal. panellakásom van és igen vastag kemény betonféle.

a falat eleve falburkolóznám. nem glettelnék és nem festtenék.

a távirányítósat is nézegetem.


félek magam megcsinálni.

szeretnék mini kapcsolót és még kicserélni sem merem.

2018. júl. 22. 14:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!