Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen vezetéket tegyek a falba?

Milyen vezetéket tegyek a falba?

Figyelt kérdés
Kiszedtük a régi alumínium vezetéket a falból, de észrevettük, hogy a vakolat elég masszív betonlapok vannak. Szóval elvileg tégla a lakás, de csak a válaszfalak. A főfalak jó kis kemény betonlapok. Na szóval elbizonytalanodtam a mély vésés és a csövezés mellett. A villanyszerelő azt mondta akkor használjunk MM fal(MMCu) vezetéken cső nélkül. De én láttam, hogy a szomszédnak MBCU kábellel van megoldva. Na akkor most melyik? Véssünk és csövezés vagy vakolat alá MMCU vagy MBCU? Szerintetek? (Igazából a csövezést már dobni akarom a két utolsó jobban izgat)

2018. júl. 23. 16:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő mehet a vakolat alá, mert 2x-es szigetelése megvan. Az MMCu előnye, hogy lapos, egymás mellet vannak az erek. Ennyi; ez lett alapból vakolat alá kifejlesztve.
2018. júl. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Új réz vezeték lesz, valószínűleg soha nem kell majd hozzányúlni, így simán mehet az mmfal. A csöves előnye annyi, hogy ha később mondjuk mellé kell húzni egy kábelt, akkor az megtehető bontás nélkül.
2018. júl. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. Most láttam, hogy a vezetékeket összesodorta és ilyen sapkát rakott rá a villanyszerelő. Ez jó megoldás? Mondjuk ideiglenesen van azt mondta. Nem tudom mit fog használni a végén.
2018. júl. 26. 11:16
 4/5 anonim ***** válasza:
Rezet sodorta vagy az alut? Aluhoz rendben van a kupolfix, rézhez nem szokás használni, ideiglenesen is wago-val szoktam kötni. Azért szoktam inkább mbcu-t használni, mert ha vágok egy vékony hornyot, (akkorát, mint a kábel), az vésőgéppel szinte erőfeszítés nélkül, a gép súlyától "kipattog", kipotyog. Széles hornyot nehezebb kivésni, megcsúszik a véső, egyenetlen lesz a horonymélység, plusz sokkal rosszabb meggipszelni is, az mbcu egy vékony horonyba beteríthető úgy, hogy szinte megáll magától, nem kell vele akrobatikázni.
2018. júl. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nagyon korrektek voltatok. Bárcsak mindenki ilyen normálisan válaszolna a kérdésekre, mint Ti.
2018. júl. 29. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!