Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A radiátorcsövet meglehet...

A radiátorcsövet meglehet hosszabítani egy másik csővel?

Figyelt kérdés

A szoba másik végébe kellene, hogy legyen.

Értelmetlen a sütő közelében lennie a konyhában.

Régi féle vastagabb csőről van szó.

Levágják és ráhegesztenek még hosszabb csövet vagy csak ráhelyeznek egy hosszabb csövet és csak rácsavarják?


Sajnos egy fűtésszerelő sem ér arra rá, hogy eljöjjön és megnézze vagy csak válaszolna nekem.


Köszi a válaszokat!



2018. júl. 24. 13:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Hegesztéssel toldják, a radiátorra csavarozzák.
2018. júl. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet hegesztve is ,..meg menetvágással is,létezik mindenféle menetes idom,hollandik,. stb. Előbbi jóval drágább mivel 10 fűtésszerelőből/vizesből manapság jó ! ha 1 hegeszt.A többi nem tud és nem is akar.

Drága az aparát,macerás a tárolása/kezelése,és kiváltható sok más technikával...annyi féle idom létezik ma már hogy alig használjuk a lánghegesztőt.. Mellesleg szerelő is kevés van.

2018. júl. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

lefotóztam és elküldtem egy szakembernek. bár lehet h nem is vág és nem is hegeszt. nyáron amugysem ér rá egyik sem. még kettöt megprobálok felhívni..


nem is értem h panelben hogy tudják mások megoldani a radiátorcserét ha nyáron engedik le a vizet és csak ekkor lehet.

máskor is lehet cserélni vagy csak akkor mikor leenggedik a vizet?

2018. júl. 24. 21:43
 4/5 anonim ***** válasza:

Radiátort lecserélni akkor lehet bármikor, ha mind a 2 bekötő csöve elzárható(szelepelt)neki, azaz leválasztható a ház csővezetékeiről,úgy hogy nem ömlik ki a fűtővíz!


Ha hiányzik ezen elzáró egyike,vagy van..de az nem zár el mert 100 éves sz@r, ...vagy pl. az alaphelyzetét MÓDOSÍTANI szeretnék neki akkor le kell engedni hozzá a házat hisz az alapvezeték folyamatosan fel van töltve egész évben.


A panelban szabályok vannak,és a többség érdekét kell nézni,és nem úgy van hogy bárki amikor gondol egyet télen ..leengedteti csak úgy a vizet 1-2 napra mert ő neki ép most radiátor áthelyezési kedve van! Ezenkívül a csővezetéknek korrózió szempontjából az a jó a ha viz alatt van folyamatosan.

2018. júl. 25. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi. természetesen szeretném most nyáron amikor leengedik a vizet,de sajnos még mindíg nem tudtam szerelövel beszélni. :(
2018. júl. 25. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!