Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A kerámia szelepfelsőt tényleg...

A kerámia szelepfelsőt tényleg olyan könnyű volna tönkretenni?

Figyelt kérdés

Gumis szelepfelsőt készülök kerámiásra cserélni.

Van műszaki analfabéta a családban, így számítok arra, hogy ő már csak megszokásból is erősen el akarja majd zárni a kerámiás szelepeket. Eddig csak lengőkarosokkal van tapasztalatom, "tekerős "kerámiabetétekkel nincsen. Tényleg olyan nehéz tönkretenni őket a nehezen elzárható gumisoknál alkalmazott nagyságú nyomatékkal?



2018. júl. 25. 05:25
 1/4 anonim ***** válasza:

A két kerámiafelület egymáson csúszik el és úgy zár és nyit.

Ez erőt egyáltalán nem igényel, ezért két ujjal is megoldható a művelet egy kisgyereknek is.

Ettől függetlenül tönkre lehet tenni, ha valaki pl. neki esik egy kisbaltával.


(A gumisakat én már 20 éve "betiltattam" volna, mert azokkal csak a kínlódás van/volt.)

2018. júl. 25. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod.

Hopp, elírtam valamit a kérdés leírásában.

A "nehéz" szó helyett "könnyű"-t akartam írni.

2018. júl. 25. 07:05
 3/4 anonim ***** válasza:
Pro tipp családtagok ellen: Csere után egy-két hétig nem kell visszatenni rá a tekerőt, csak a ricnis rész maradjon. Amikor hozzászokott a család, hogy ezt nem kell izomból tekerni, akkor mehet vissza a tekerő.
2018. júl. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Elvileg nem lehet elrontani erővel mert ekkor is csak a menetet téped és nem a kerámia érintkezések feszülnek.


Ez olyan lehet mint a golyós csap ,ott sem a fizikai erő tömít hanem maga a tény hogy elfordult a golyós szelep amihez nem kell x erőnél több.

2018. júl. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!