Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Laminált padló vizes falhoz?

Laminált padló vizes falhoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni, egyik családtag vásárolt egy kis ingatlant, amit fel akar újítani. Az utca oldali fal egyedül egy kicsit nedves egy helyen (kb 20 cm magasra) ugyanezen a falon máshol is van még egy vizesedési folt de az száraz.


A kérdés az hogy ide lehet laminált padlót tenni?



Az ingatlan másik szobája teljesen száraz semmi folt semmi. Itt PVC van, az utca oldali helyiségben padló szőnyeg, a konyha fürdő burkolt semmi repedés semmi gáz. A falon tapéta, ez még a vizes helyen sincs elválva... se sehol az egész házban.



Az ingatlan évek óta lakatlan, fűtetlen, szellőztetve is kb évek óta volt, NINCS DOH szag, csak kosz és állott levegő szag, de doh szag nincs sehol. Az ingatlan téglából épült de elvileg van benne vályog tégla is .. (pontosan nem tudom) a padló beton, a ház is körben van betonozva, és kb 50 cm.re van a talajszinttől, igaz az utca fronton kissé már elvált a faltól a beton.


Nincs sok pénzük sajnos. Én is ingyen fogok dolgozni festeni mindent, sőt még egy kicsit be is segítek az anyagok vételébe.. de fölöslegesen nem akarom dobálni pénzt



Érdekelne a véleményetek. A laminált padlót párataszító fóliára, és a zöld szigetelő anyagra raknám nem erre a szar fehér fóliára. Így lehet baj?



Én azt tanácsoltam, hogy a száraz szobát csináljuk meg, fessünk ki, a szőnyeget takarítsuk ki, szellőztessünk, fütsenek télen, és ha kiszárad, nem vizesedik akkor januárba ráérek megint egy hétévégere (hamarabb nem) és akkor letoljuk.



Köszönöm szépen a segítségeket!!!!!



2018. júl. 26. 11:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Értem, hogy nincs sok pénzük, de mielőtt bármit csináltok a nedves szobában, nézessétek meg, mitől vizesedik, vannak erre szakemberek. Sajnos, a vályog szerepet játszhat benne, van a családban ilyen ház nyaralóként, évek óta nem sikerül leküzdeni.
2018. júl. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Valószínű hogy a fal szigetelése tönkre ment.

Nem tudom mi volt előtte,mire lenne a laminált rakva.

Nálunk az egész szoba aljzatára tettek szigetelést.A vizes falnál meg feljebb emelték,igy a laminált nem érintkezik a nedve fallal .Legalább olyan magas legyen,hogy a szegély se érintkezzen a fallal.

2018. júl. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!!


1. Egy ilyen szakember menyibe kerül ? vagy ezt te sem tudod mert hála Istennek ilyennel nem kellet meg foglalkoznod? .


2. Most padlószőnyeg van lent, szegélyléccel -- valami ilyen fatörmelékes szegélyléc fóliázva.


Szertnének nagyon szép laminált padlót (ki nem szereti a szép dolgokat :D ) .. csak ha lezárom fóliával .. és műanyag szegélylécet rakok (ezt a standard laminált olcsó szegélylécet utálom.. ) akkor meg félek hogy nem tud szellőzni ha valóban vizes és mindehol víz lesz a falon 50cm-ig ... most a padlószőnyeg am nm vészes..


KÖSZÖNÖM a válaszokat!

2018. júl. 26. 12:33
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is csak neten olvasgattam, azt láttam, hogy ha velük csináltatod meg az utólagos szigetelést, akkor maga a felmérés ingyenes.
2018. júl. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezekre a vájog házakra semmit nem érdemes költeni pl ilyen lamináltat se míg a fal vizesedése nincs megoldva. Mert ha egyszer mégis megcsinálnák a falat utólag akkor a lamináltat is szét kell barmolni.
2018. júl. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nyilván nem vett volna vályog házat ha lett volna több pénze, vagy a bank adott volna többet. De ez a ház egy hatalmas előre lépés a panelhez képest. Ezt az egy falat leszámítva. Ha a vizesedést drága orvosolni + szellőztetés fűtés (ami 3 éve nem történt meg) nem oldja meg akkor nem lesz sajnos soha.



Ha a fal vizesedése nm nő a mostani állapothoz képest (20cm lokálisan "kis" foltban) ÉS a majdani padlót sem öli meg akkkor lényegében boldogak lesznek :)



Köszönöm a válaszokat, majd visszjelzek. Most valszeg nem lesz le laminálva a porblémás szoba. . szellőztetik, lakják fűtik .. és majd Januárban ha alakul a helyzet.

2018. júl. 26. 15:20
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocs rosszul fogalmaztam. Ha akarnak majd foglalkozni a vizesedés problémájával valamikor , akkor addig kár lamináltozni nehogy kárbavesszen ha szét kell szedni. Ha nem akkor úgy kell megoldani ahogy fentebb is írták . A laminált ne érintkezzen a vizes fallal. A fűtés nem igazán fog sokat segíteni. Sokan laknak ilyenekben. Szellőztetni kell. Csak meszelni belül. Javítgatni. És hőszigetelést míg vizes a fal véletlen se tegyenek rá.
2018. júl. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm 😀 a szigeteles fel sem merült mint opció .. a falon amúgy tapéta van mindehol .....
2018. júl. 26. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!