Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi házra milyen tetőt...

Régi házra milyen tetőt érdemes tenni?

Figyelt kérdés
Lindab lemeztetőn vagy cseréptetőn gondolkoztam(ez jóval nehezebb) A betoncserép meg még nehezebb viszont árban, ha jól látom az közelít nagyjából a cserepeslemez áraihoz.
2018. júl. 31. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:
A betoncserépből kevesebb kell 10db/m², simából 17-19. Nincs nagy különbség köztük. 3 éve betonra cseréltem a kerámiát a sok jég miatt. De kinek mi tetszik.
2018. júl. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tetőfedésnél a súly miatt,csak a cserepes lemez jöhet szóba

A Lindáb nehezebb,meg drágább is .

A tetőn a szalufák ha maradhatnak is,de lécezni újra kell.

2018. júl. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ennek eldöntéséhez hívj szakembert, leginkább statikust, aki egyebek mellett megnézi, hogy a falak tetején van-e terhelést összefogó koszorú (leginkább vasbetonból). Régi épületeknél ez nincs meg. Most gondolkozzunk: a tetőszerkezet (a falakra nehezedő súlya, ezáltal a falakra gyakorolt oldalirányú nyomása miatt), igyekszik a falakat széttolni. Ezt akadályozza meg a vasbetonkoszorú. Az egyéb összetartó erőkről most ne beszéljünk, mert ez egy tervező statikus mérnök dolga lenne. Jóllehet, itt nincs említve tervezés (nem is kell), de a szakember véleménye (helyszíni szemle alapján) nagyon kívánatosnak tartom. Ezt akkor is ajánlom, ha ugyanaz a tetőfedő anyag (pl. cserép) menne rá, mint ami eddig volt, de az újnak más lehet a tömege (súlya), tehát más terhet ró a falakra.
2018. júl. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen a súly miatt gondoltam a cserepes lemezre. Hol találok nagy választékban és korrekt áron ilyen lemeztetőt?
2018. aug. 3. 11:59
 5/5 anonim válasza:
AT&KM Kft-nél!
2019. ápr. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!