Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Laminált padló alatt beporosod...

Laminált padló alatt beporosodott, megbüdösödött padlószőnyeg, menthető még?

Figyelt kérdés
Adott egy kilencedik emeleti panel lakás, ahol az előző tulaj nemes egyszerűséggel a házgyári szőnyegpadlóra rakta rá a laminált parkettát. Nem tudom mikor, ránézésre azt mondanám hogy olyan 10 éve. Persze ezt nekünk nem említette meg, már csak azután vettük észre, hogy megkaptuk a kulcsot. A szőnyeg mostanra teljesen megbüdösödött, az egész lakásban ilyen állott szag van tőle, amire én azt hittem hogy a beépített szekrényből jön, hát nem... Egy helyen megbontottam, vastagon áll rajta a por és a kosz, de maga az anyag masszív, teljesen rendben van. Én erősen allergiás vagyok mindenféle porra, meg szagokra, és ez már ki is jött, pedig még csak 10 napja költöztem be. Tehát így semmiképpen sem maradhat, de arra hogy felbontsuk az egészet és újra parkettázzunk, most nincs lehetőségünk, sőt szerintem évekig nem is lesz. Hogyha felszedem a laminált padlót és bérlek valami tisztítógépet ami erre való, menthető lenne még ez a 35 éves padlószőnyeg, legalább ideiglenesen? Szóval a port meg a szagot szerintetek ki lehetne még szedni belőle?

2018. aug. 11. 17:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ebböl normális dolog sosem lesz. A legokosabb, ha felszeded a szönyeget is és úgy teszel le valami mosthaó padlóburkolatot. Ha ugyanis porallergiád van, akkor a szönyeg a lehetö legrosszabb megoldás.
2018. aug. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2018. aug. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azért nem szokták felszedni (a PVC-t sem), mert iszonyat nehéz, hetekig lehet a ragacsot vakargatni alóla, amivel le van ragasztva.
2018. aug. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3 igen, sajnos ismerem, panelban nőttem fel, tudom mivel járna a felszedése, ezért nem is merek csak úgy nekiállni, szakembert pedig most nem áll módomban fogadni. Pedig a legjobb lenne rögtön feltépni az egészet, de a hepehupás aljzatra meg nem lehet visszarakni a parkettát. Mondhatni patthelyzetben vagyok, ezért jutott eszembe ez a felemás megoldás, de ezek szerint ez sem lehetséges.
2018. aug. 11. 19:05
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

megbüdösödni csak akkor tud, ha vizet kap. Lehet volt beázás, és a laminált padló miatt nem tudott kiszáradni, bepenészedett.

Ha felszeded, kiporszívózod, majd nedves szőnnyegtisztóval kitakarítod, majd hagyod 1 hétig száradni utána jó lesz.

2018. aug. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

S mi lenne, ha öntenél a talajra aljzatkiegyenlítőt, s utána visszaraknád a laminált padlót?


Ez maximum 10 ezer forint.

2018. aug. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az aljzatkiegyenlítő panelban mindig lefolyik az alsó szomszédhoz.
2018. aug. 13. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ha agyatlanul csinálod akkor persze hogy lefolyik :))
2018. aug. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!