Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hány év után kezdenek el...

Hány év után kezdenek el csöpögni a mai radiátorok távfűtés esetén?

Figyelt kérdés

A 70-es években épült lakótelepen élünk és néhány nappal ezelőtt vettük észre, hogy csöpög a radiátorunk. A vízszerelő levette a radiátor hogy elvigye megforrasztani (vagy heggeszteni). Megkérdeztem tőle, hogy nem lenne érdemes lecserélni az összes radiátort a lakásunkban, hiszen már több mint 40 évesek, a szerelő azt válaszolta, hogy nem, mert az új radiátorok 4-5 év múlva már csöpögnek.


Nekem a válasza egy picit hihetetlenül hangzott ezért gondoltam megkérdezem itt a hozzáértő szakembereket, hogy tényleg ez a helyzet távfűtés esetén a modern radiátorokkal?


(Csak azért hangsúlyozom a távfűtés mivoltát, mert el nem tudnám képzelni, hogy családiházakban is modern radiátorok 4-5 év után elkezdenének csöpögni.)



2018. aug. 13. 22:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Az a radiátor típusától függ. Aluminium radiátor nem fog kilyukadni pár év után, az acéllemez radiátorok viszont tényleg sűrűn kilyukadhanak.
2021. szept. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! (3 év után is hasznos.)
2021. okt. 6. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!