Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Erdemes kifizetni a festest...

Erdemes kifizetni a festest egy nagy lakasra? Henger vagy pisztoly?

Figyelt kérdés

Kb 400 lenne + anyag egy 130nm lakas. Kisebbeket mar festettem hengerrel, de oszinten szolva a meret (4 m-es belmagassag + nagy terulet) kicsit aggaszt. Szerintetek mennyi ido, mire az ember megcsinal egy ilyet?


Erdemes beszerezni egy fukopisztolyt? (Lattam kb 50 000-ert falfesteshez... gyorsabb, mint a henger.)



#henger #lakásfestés #fujopisztoly
2018. aug. 28. 09:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Hacsak nincs korlátlan időd, akkor fizess meg valakit. Számonkérhető, hamar megvan.
2018. aug. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha jók a falak, akkor magad is meg tudod csinálni.


Amúgy ha -könnyebb munkával- te is megkeresed ugyanannyi idő alatt ezt az összeget mint nálad a festők, akkor lehet, hogy érdemes elgondolkoznod rajta.

Viszont ha neked csak több hónap alatt sikerülne összespórolnod ennyi pénzt, akkor érdemesebb nekiállni. (Egy hét alatt lazán készen lehetsz vele hengerrel.)

2018. aug. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha glettelni és csiszolni kell, ne sajnáld a szakembert. Főleg a plafon fog majd meglepetéseket okozni egyénileg.
2018. aug. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sima festésnél a pakolászás a legnagyobb tétel, azt jó lenne, ha más csinálná, főleg ha normálisan szokták.
2018. aug. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, én is rájöttem, hogy gond lesz a saját kivitelezéssel. Csiszolás, hálózás, glettelés... szóval brutálisan sok munka, és nem is értek hozzá.
2018. aug. 29. 15:34
 6/6 anonim ***** válasza:

Én vettem 20e ft-ért Aldis szórópisztolyt és azzal fogtunk neki nyáron a tisztasági festéshez.


Tapasztalatok:

Szépen, egyenletesen és nagyon gyorsan lehet vele dolgozni nagy falfelületen.

Plafonnál inkább az a gond, hogy állást kell csinálni amin végigsétálsz, mert akkora területet, amit egy létráról el lehet érni, 20 mp alatt befújsz.


Viszont amennyi időt nyersz a festésen, annyit elveszítesz a fóliázás/letakarásnál, mert ennél sokkal precízebben le kell takarni mindent.

1. Erősen mozgatja a levegőt, ezért alaposan le kell ragasztani minden takarónejlont.

2. a takarást/maszkolás sokkan precízebben kell csinálni, mert minden kis résen befújja a festéket

3. a kifújt, porlasztott festék egy (kis) része már a levegőben megköt, és nagyon finom fehér port képez, ami mindenhová bemegy. Ki lehet (kell is) utána porszívózni, de mi még a letakart szék ülőpárnája alatt is találtunk.


Magyarul üres/építés alatt álló lakásnál ideális, ahol parkettaszegély, bútor, ajtó,ablak, párkány stb. van, ott mérlegelni kell mennyi idő pontosan mindent letakargatni. Mi volt ahol inkább hengereztünk, volt ahol meg fóliáztunk és fújtunk.

2018. aug. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!