Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A festhető, fűrészporos...

A festhető, fűrészporos tapétának mik az előnyei a vakolatra festéssel szemben?

Figyelt kérdés
Nálunk otthon mindig a vakolatra volt festve (tégla lakás), viszont rengeteg otthonban látom, hogy fűrészporos tapétára kenik fel a festéket. Mi ennek az előnye? Mikor érdemes ezt a megoldást választani?
2018. szept. 18. 14:09
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Semmi előnye nincs, de legalább ronda.
2018. szept. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Számomra a hangulat. A tapétázott fal melegebb, otthonosabb érzetet ad, mint a rideg vakolat.

Vannak nagyon szép mintázatú festhető tapéták. A fűrészporos nekem pont nem tetszik, a 90-es években volt nagy divatja.

2018. szept. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Alain Delon ***** válasza:
85%
Nem kell javítgatni a kisebb repedéseket, lyukakat, mert ezeket elfedi.
2018. szept. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
30%
Repedések ellen pár évtizede hálót alkalmaznak.
2018. szept. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Semmi. Randa és cserébe nagyon tré munka leszedni. Én szeretem a festett vakolt falat is meg a dekortapétákat is, csodákat lehet már kapni belőle. Ha festett falat akarsz, de valami strutúrával, akkor már az üvegszálas tapéta sokkal jobban néz ki. Igaz, jóval drágább is.
2018. szept. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az van/volt a gyerekszobámban, jó 20 éve bírja már átfestés nélkül (persze már most ráférne, de nem lakom otthon, így egyelőre nem is foglalkoztam vele). A vakolt helyiségekben már 2-szer festettünk, mert a hajszálrepedések hamarabb megjelennek, könnyebbem sérül, koszolódik.

Olcsóbb és egyszerűbb is, ha egyenetlenebb a fal, glettelés nélkül felragasztható. Egyszerűbb átfesteni is.


Hogy mennyire szép, az most nem volt kérdés. Otthon nem zavar, de lehet ez megszokás, tényleg sokkal szebb megoldások vannak már.

2018. szept. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!