Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Utólagos fal víz szigetelésnél...

Utólagos fal víz szigetelésnél mennyire elegendő megoldás vajon ha egy beton sávot öntök a fal mellé kis lejtéssel?

Figyelt kérdés
2018. szept. 20. 15:04
 1/8 A kérdező kommentje:

Sajnos épitkezésnél alacsonyabbra sikerült valamikor az alap, egy téglasor a föld alatt volt. Most kiástam és valami megoldás kéne, h ne érjen a földhöz a tégla. Kulé kavicsom nincs, betonozáshoz adott minden.


Köszönöm.

2018. szept. 20. 15:05
 2/8 anonim ***** válasza:
Semennyire nem elegendő, beton ugyanúgy felszívja a vízet. Ha már kiásod akkor bitumen lemezt tegyél. Van már egyszerű kenhető bitumenes szigetelés is, amit te is megtudsz csinálni.
2018. szept. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nem is értem ezt a kérdést. Hát természetes, hogy föld alatt van az alap. Az már nagyobb hiba, hogy nincs rajta egy beton lábazat, ami fagyra kevésbé érzékeny. Viszont neked először meg kellene védened ezt a falazatot szakszerű bitumenes vízszigeteléssel (min véglegles terepszint + 30 cm), a szigetelést pedig mondjuk Dörken lemezzel. Ez után készíthetsz akár egy járdát, ami elvezeti a vizet az alaptól, de így önmagában ha rábetonozol a téglára az szerintem nem old meg semmit, sőt...
2018. szept. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A kérdező ezt írta (1-es): "... valamikor az alap, egy téglasor a föld alatt volt." Én a többi szövegből úgy veszem ki és az a logikus, hogy most is ott VAN, azaz nem volt. Ettől függetlenül én olyan megoldást is megfelelőnek látok, mivelhogy a betonozáshoz minden negvan (nem tudom milyen az a "kulé kavics", amilyen neki nincs, de a mostani kavicsot rostál d át, hogy az apró részek átmenjenek rajta (pl. 1 cm-es frakció és kisebb), aztán ezt a kavicsot szórd egy kb. 30 cm széles árokba. Ez is jó lesz.
2018. szept. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
a beton nem szigetel, sőt szívja fel a vizet. Ideális lenne leverni a vakolatot kb 30 cm magasságig és bitumenes szigetelésragasztani fel, úgy, hogy kb. 20-30 cm mélységben átfedje az alapot is. Ha nincs ilyen lehetőséged, lehet kapni műanyag szigetelést, olyan mint egy tojástartó galambtojásoknak. :) Ásol egy 30-50 cm mély árkot a fal mellé beállítod a fal mellé a szigetelést és kaviccsal(!) feltóltód az árkot, mert az levezeti a vizet, A felső 10 cm lehet föld, vagy beton.
2018. szept. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az 5-ös válaszoló ajánlata is jó, talán jobb, mint az enyém, csak kicsit költségesebb.
2018. szept. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
"tojástartó galambtojásoknak": Ez a drainlemez (felületszivárgó). Ez véletlenül sem szigetelés, csak a szigetelést védi. Alá mindenképpen kell egy bitumenes lemez, vagy valamilyen jó minőségű kent szigetelés.
2018. szept. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Sziasztok,

100 éves társasháznál hasonló alsó szintről felfelé terjeszkedő vizesedéses problémákra nem tudnátok valamilyen megbízható kivitelezőt sávszigetelésre, salétromosodás megállítására Budapesten? Köszönöm a válaszokat előre is!

2018. okt. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!