Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 2 éve vezették be a házamba...

2 éve vezették be a házamba földkábelen a 3 szor 16 ampert. Infrapaneles fűtéshez több amper kellene, a hálózatbővítés mivel jár, és mik az első teendőim?

Figyelt kérdés
2018. szept. 20. 17:32
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Gondolom, kérnem kell valamilyen módon...

Ha már behozták a földkábelt a házhoz, gondolom, talán újabb kábelvezetés nélkül meg lehet oldani, azon, ami már be van vezetve...(?)

2018. szept. 20. 17:35
 2/12 anonim ***** válasza:
Irány a szolgáltató, ès ott mindent mg tudsz beszèlni, szüksèg esetèn egy regisztrált szerelő átnèzi, hogy lehet e. Szerelő nèvjegyzèket is ott kapsz
2018. szept. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Valószinű a kábel elbirja a nagyobb ampert is ,de hogy magasabb ampert kapjál,ez már nem fér bele a lakossági szolgáltatásba .Ezért keményen kell fizetni.

Én azért kétlem hogy a mostani nem lenne elég.

2018. szept. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Kb 30 A -t igényelne a leendő rendszer, ha mindegyik infrapanel be van kapcsolva (bár lehet, hogy csak olyan 25 körül). Ha belegondolok, a 3 x 16 az 48 - bár ebből az egyik vezérelt. Valójában az infrásakat is jó lenne vezéreltre kötni, olcsübb lenne - bár nem mindig fűt (ez lehet kellemetlen. Vagy nem tudom, lehet-e úgy, hogy, ha van vezérelt áram, akkor átkapcsol oda, ha nincs, akkor a normál áramon menne. A mostani vezérelten csak a villanybojler van.
2018. szept. 21. 14:44
 5/12 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy a jelenlegi azért szűkös lenne, mert vannak még egyéb villamos fogyasztók is (hűtő, világítások, mosógép,...ne adji.. flexelek, v. fúrok - ha úgy van...
2018. szept. 21. 14:47
 6/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem pont holnap húzzák be a földkábelt,és így azért rálátok a dologra. Eon területen van a ház,amiről szó van,és teljes újbekötés lesz,mert 10 éve nem volt áram a házban. Én a nyáron vettem. Az egészben a földkábel a leghosszadalmasabb,de mivel ez neked bent van,így bemész a szolgáltatódhoz,és megigényled. Nálunk úgy van,hogy amennyi állandó áramod van,annyit kapsz mellé még vezérelve,én ezt ki is használom,mert 2X16A-t kaptam volna alanyi jogon,de én megvettem még a 3. fázist is 16A-t,és ugyanezt megkaptam vezéreltben is. Csak az állandó 16A-ért kellett 74 ezret fizetnem. Bővítésnél eltérhet a költség,de ezt ugye a te szolgáltatód fogja tudni megmondani neked.
2018. okt. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!!! - mit értesz az alatt konkrétan (számokkal kifejezve) - hogy:"...amennyi állandó áramod van,annyit kapsz mellé még vezérelve"

Nekem van 2 x 16 A,rendesen a házra - plusz 1x16 A vezérelve (a villanybojlerre)...így áll össze a 3 x 16 A

Nálad hogyan van ez? Mi az a "amennyi állandó áramod van - mert, ha jól sejtem, nekem az akkor 2x 16 A - vagyis ebónnyit kellene kapnom (talán ingyen) vezéreltben is?

2018. okt. 17. 00:47
 8/12 A kérdező kommentje:
vagyis annyit kellene kapnom vezéreltem is - így van helyesen a mondatom vége
2018. okt. 17. 00:48
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem 3X16A lesz állandón és 3X16A vezérelten,de ez új bekötés. Nekem a 2X16A ingyen van,a 3.-at kifizettem amperonként 4ezerpárszáz Ft-tal ,ami 74 ezer volt,de ingyen igényelhettem mellé ugyanannyit vezérelve. Hogy bővítésnél is megkapod-e ingyen,nem tudom. Meg lehet hogy szolgáltatófüggő is. 2 és félóra alatt végeztek a kábelbehúzással,nagyon profik voltak. :)
2018. okt. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi!!!

Kábelt nekem már nem húznak, mert ez a része már megvan (amikor behúzták a földkábelt - logikusan - annyi drótot húztak be, hogy ez már egyszer - s mindenkorra "ki legyen pipálva" - akármennyi áramot is veszek én még majd utólag, a kábel már adott legyen).

2018. okt. 17. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!