Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Redőnyök az ablakokra?

Redőnyök az ablakokra?

Figyelt kérdés
Régi egyszerű szar “hőszigetelt” fa ablakok vannak a házban, főképp az üvegből érződik a hideg sugárzás, a rések szigetelnek viszonylag még. Most Roletták vannak belülről az is fog vmit, de ahogy megüt a hideg ha fel húzom, félelmetes, s bizony azért át szivárog a lakásba, bár tény lassabban, de így is kellemetlen, főleg ha a nappaliban vagyok, ahol óriási az üvegfelület. Ablak cserére nincs pénzem, redőnyben gondolkodom, mert ez már tavaly is dühített, s bizony már most is húzza be a hideget az üveg.

2018. szept. 23. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Valamit jelent a redőny is, ha ezt kérdezed. Vannak jobb hőszigetelő képességűek is. Konkrét adatokat nem tudok, de nyilván számít, pláne egy rossz ablaknál. Konkrétumokat viszont nem tudok, igazán remek nem lesz az eredmény, ahhoz jó ablak kéne.
2018. szept. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem sokat fog a redőny, nem légzáró a kapcsolat, valamit fog, de szinte kimutathatatlan. Nem szerelnék vadiúj redőnyt egy régi hulladékra, több tízezres befektetés, és nem biztos, hogy egy ablakcserénél újra felhasználható, mert nem ugyan úgy jön ki a tokméret.

Többet ér a rossz ablakok viszonylagos rendbetétele, üveg tömítése, keret festése, puha gumitömítés - hogy javítsd a légzáróságot. Olcsóbb és kimutatható a hatása.

2018. szept. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha főleg az üvegekből érződik a hideg, lehet hogy hőszigetelő ablakfóliát kellene rátenni.
2018. szept. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Nagyon csalóka, hogy az ember honnan érzi a hideget. Hiába nem hőszigetelt az üveg, a keret és a tok mentén levő réseken áramlik be többnyire a hideg levegő, mégis csak ott kellene ellenőrizni és javítani a szigetelést, réstömítést.
2018. szept. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálam a hideget, gumis szigetelő profilok ,minden szárnyra felragasztásával kiválóan sikerült kint tartanom.Nincs az ablaknál és a lakásban hideg érzetünk már,még viharban sem télen.

Plusz még írták a hőszigetelő fóliát is.A kettő együtt még jobb hatásfokú.

2018. szept. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Milyen fóliát érdemes venni? Egyik ismerősöm TESA márkájút vett egyszer, az nem volt valami jó.
2018. szept. 24. 14:41
 7/8 A kérdező kommentje:
Egyébként le van szigetelve minden rés. Ha az üveg közepéhez állok, sajnos ott is lehet az áramló sugárzó hideget érezni. Szóval akkor fólia lesz. Csak az az érdekes, amikor a rolettát fel húzom, el múlik a sugárzás, gondolom szét oszlik. De tényleg nem a résekből érzem a hideget. Elég régi ablakok, a 90-es években lettek berakva.
2018. szept. 25. 02:21
 8/8 A kérdező kommentje:
Na, vettem az egyik barkácsáruházban ezt a Tesa Moll Cover fóliát, mintha valamit fogna, bár ha ott vagyok közvetlen az ablak mellett azért érezni némi hideget. Viszont nem a legszebb hiába hajszárítóztam. Nem tudom, hogy adott esetben leszedhető-e, fel lehet-e ismét használni?
2018. szept. 26. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!