Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hosszú éve lakatlan házban...

Hosszú éve lakatlan házban hogy lehet begyújtani a gázt?

Figyelt kérdés

Minden golyóscsapot kinyitottam a vezetéken, először a gáztűzhelynél próbálkoztam, ereszti a gázt, de csak elfújja a gyufát, gyújtót. Mindegyik égőjénél ugyanez van.

Gáz szaga se igazán van, mint ott, ahol normálisan működik a gáztűzhely.

Azon kívül, hogy hívjak gázszerelőt, valami tippje van valakinek?

Köszönöm.



2018. szept. 24. 08:18
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Sehogy ne gyújtsd be, hívj szerelőt, ki kell tisztítani a tűzhelyet.
2018. szept. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
Lehet hogy az egész rendszer tele van levegővel. Ki kell szellőztetni, gázszerelő!
2018. szept. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

Gázgyújtó gyufát vegyél, ami jóval hosszabb az átlagos gyufánál. Mivel a gázcsövekből az évek alatt kiszökött a gáz, meg kell várnod, míg a csőrendszer megtelik gázzal és maga előtt kitolja a levegőt. Ez van amikor hosszú percekbe telik. Egy csomag gázgyújtó gyufával, egy nagy hamutartóval (vagy vizes befőttes üveggel) amibe dobálhatod az elégett gyufákat, türelmesen próbálkozzál a gáztűzhelynél. Lehet, hogy 2 perc, de lehet, hogy 5 vagy 10. Attól függ mekkora hosszúságú a csővezeték a gázórától odáig.

Sikerrel fogsz járni, csak türelem kell hozzá.

Ha sikerült begyújtani a tűzhelyet, utána elzárva nem lehet gázszag. A tömítéseket vagy szerelővel, vagy szappanhabbal le kell ellenőrizni egy évek óta nem használt rendszernél.

2018. szept. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a gáztűzhelyet már sikerült begyújtanom, elég sokáig tartott, viszont a konvektorok kemény diók lesznek. :(

A tigázzal még kicseréltettem a nyomáscsökkentőt, annál éreztem gázszagot, el is zártam azonnal. Gázóra 2022-ig érvényes, máshol nem volt baj.

2018. szept. 24. 14:37
 5/5 A kérdező kommentje:

A konvektorokról le kellett tekerni a rávezető hollanderes csövet, kiengedni némi gázt, majd visszatekerni. Ezután már hiba nélkül begyulladt.

De szigorúan csak szellőztetés mellett!

2018. szept. 27. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!