Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogy lehet szabályozni egy...

23csucsu99 kérdése:

Hogy lehet szabályozni egy ilyen radiátort?

Figyelt kérdés

Képek: [link]


A radiátoron nincs szelepkerék (vagy ahogy hívják). Próbáltam fogóval a jobb oldalon lévő hatlapfejű kiálló részt tekerni, gyengén, de nem fordult könnyen semerre így inkább hagytam. A felső fehelér biszbaszt akármerre tekergetem csak forog rajta a műanyag. Van egy olyan gyanúm, hogy ezzel lehet állítani ... de gondolom kéne rá új "kerék". Ha igen, milyen kel, mi ennek a neve? Ha nem ... más ötlet? :)


Az a fő problémám, hogy előző szezonban ez a radiátor meleg volt, gond nélkül. Tegnap viszont, mikor belapcsoltam a fűtést (kombi kazán) teljesen hideg maradt (totálisan, semmilyen melegedést nem tapasztaltam, sehol, az előre- és visszamenő csövek nem is langyosodtak). Nem állíttotam rajta semmit. Légtelenítés megvolt, minden radiátor "pisil". Próbáltam játszani azzal, hogy a többi radiátprt fojtom kicsit, de ez nem jött be (még).



2018. szept. 26. 06:43
 1/8 kata kata ***** válasza:
Egy kombinált fogóval húzd kifelé egy pár milimétert a középen lévő "pecket".Ez szabályozza az áramlást.
2018. szept. 26. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pecek alatt a jobbszélen lévő, réz színű hatlapfejűt értsem, vagy a kis ezüst színű biszbaszt, ami a közepén van? Vagy esetleg a tetején lévő, fehér műanyagos cuccot?
2018. szept. 26. 07:41
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyébként, ha az ezüst színű pecekre utalsz, akkor az annyira bent van, hogy nem lehet ráfogni fogóval. :(
2018. szept. 26. 07:46
 4/8 kata kata ***** válasza:
Akkor valami csipesszel fogd meg és húzd ki.Ha van wd 40 fújd be vele amennyire tudod és óvatosan told be többször is amíg ki nem jön jobban.Belül van egy rugó aminek vissza kell nyomnia a szabályzó rudazatot.
2018. szept. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Megpróbáltam,.köszi a tippeket. Szemöldök csipesszel próbáltam ráfogni, fújtem WD-40-et. Egyelőre semmi. Még rápróbálok..Egy szaki azt mondta telefonba, hogy cserélni kell, de elvan, elvannak havazva melóval. Szóval ... mindenesetre köszi!


Még annyi, hogy ez "termosztátos" szelep vagy hagyományos? Ha lehet kép alapján típust meghatározni.

2018. szept. 26. 18:14
 6/8 kata kata ***** válasza:
Cserélni a legkönnyebb,jó pénzért meg a rendszer leengedésével.Ez termosztátátos be van oxidálódva belülről.Talán ha hidegebb lesz a helység akkor kidugja a fejét.
2018. szept. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 kata kata ***** válasza:
"hidegebb vagy melegebb"
2018. szept. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, jó tanácsokat. Sokat tanultam belőle! Ma reggel is küldtem rá egy kis WD40-et és ki is ugrott magától :) Örök hála! ;)
2018. szept. 27. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!