Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyi idő megcsinálni?

Mennyi idő megcsinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 71nm-es panel lakásom betonig kipucolva. Kaptam egy ajánlatot egy burkolótól és kezdéstől (február) 1 hónapot számolt a következő munkákra:

- aljzatkiegyenlítés az egész lakásban

- 22nm hidegburkolat (greslap)

- 25nm fali csempe (konyha + fürdő)

- 49nm laminált padló lerakása

- 2nm erkély kibetonozása és burkolása


Én egy picit sokallom az időt. Kell rá ennyi, vagy szerintetek párhuzamosan melózik máshol is közben?



2018. okt. 8. 21:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%

Biztos hogy máshol is dolgozik.vannak munkafolyamatok ami után pár napot is várni kell.Nem otthon fog ücsörögni ez alatt.Ő a munkájából él,és nem a postást várja a pénzel,netán állami fizetést kap.

Inkább nagyon is örülj,hogy végre kaptál olyan embert,aki a pénzedért ezt így is be vállalta .te nem tudod mekkora szakember híány van ebben az országban .

Akár be is lehet költözni a betonos lakásba .

E téren már a pénz nem minden,ezt is tudomásul kell venni.

2018. okt. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Beköltözni a betonosba? Próbáltad már? Vagy ha jönnek aljzatot igazítani kidobálsz mindent a folyosóra?
2018. okt. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

Aki nem birja kivárni az költözzön be .

Én átéltem 1 teljes házfelújítást aljazattól tetőig.

Itt az iparosok diktálnak már .

2018. okt. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért egy ház és egy panel(tizediken) között van némi különbség. Miből tetszik gondolni hogy ami magának jó volt, másnak is az lesz?
2018. okt. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az 1 hónap reális idő szerintem. Főleg ha nem Mekk mesteri munkát csinál, hanem precíz.
2018. okt. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%

Elöször is TERMÉSZETES, hogy közben máshol is dolgozik, mert amikor pl az aljazatkiegyenlítö szárad - több nap - addig üljön mellette és nézze? Ilyenkorra betervez mást, amiböl jön neki pénz, különben vesztesége lenne.

Ugyanez érvényes egy csomó másik munkára is, vannak üres száradási meg egyéb várakozási idök, amikor nem tud nálad dolgozni.

Értelemszerüen neki nem érdeke napokig nem csinálni semmit, nem kapni pénzt, utána meg kapkodni, mert nem lesz kész a megígért idöre.

2018. okt. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Aaaaaz igen...komolyan ennyien vannak gyakorin akik szövegértési nehézségekkel küszködnek? Amikről beszéltek annak a 90%-a vagy nem volt kérdés (közvetve sem), vagy nem is állítottam ilyet. Nyilván tök felesleges "megvédeni" magam, mert mindegyikőtök most tort ül otthon, hogy jól megmondtatok nekem, de...


1) Tudom, hogy vannak munkafolyamatok amiknél csinálhat mást, pl. az aljzatkiegyenlítés, utánra napokig nem lehet rámenni, viszont utána van annyi terület, hogy amíg egyik helyen szárad a csempe, addig csinálhatja máshol, vagy az erkélyt, vagy akármit.


2) Én is a munkámból élek, vállalkozó vagyok, ha van meló van pénz, ha nincs meló nincs pénz, nem kell okoskodni. De szerintem nem kell ehhez vállalkozónak lenni, tudja mindenki, hogy hogy megy ez akinek kettőnél több agysejtje van. Nem gondoltam, hogy malmozzon otthon csak azért, mert nálam dolgozik.


3) Ki mondta, hogy nem örülök neki, hogy van szakim? Tudom, hogy szakemberhiány van, nem kell megmondóembert játszani. Rengeteg szakival beszéltem, mire volt valaki aki nem jövő őszre tudott vállalni (ahogy írtam is, februárra). Egy betonig kipucolt lakásban rengeteg meló lesz, nem véletlen van kipucolva, teljes gépészet, festés, glettelés, gipszkarton, stb. Van rutinom szakikeresésben.


4) Betonos lakásba költözzön be az, akinek muszáj (meg akinek két anyja van), nekem szerencsére van alternatívám, hála a drága jó istennek fenn tudom tartani az albérletem még addig és tudom fizetni a felújítást is, de ez sem volt kérdés mellesleg. Most is albérletben lakom, februárban is ott fogok még. Nem jó, de kevésbé szar, mint egy betonig kipucolt lakásban lakni (a fürdőszoba teljes hiányába bele tetszett gondolni, kéremszépen'?)

Csak érdekelt, hogy reális-e, hogy ennyi ideig készül a burkolás, nem azért kérdezem, mert "sürgős". Ha sürgős lenne, akkor biztos fizetnék extra pénzt valakinek, hogy mondjon le egy melót és vállaljon be. Volt már rá precedens ismerősök körében.


A többieknek köszönöm az értelmes és hasznos hozzászólást!

2018. okt. 8. 22:28
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Panelban laksz, lehülyézel mindenkit aki nem veled ért egyet, képzelem milyen nagymenő vállalkozó vagy.
2018. okt. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
62%

7 Ne foglalkozz velük, szóra sem érdemes. Csak köpködni tudnak, de egyikük sem tudott még életében önerőből bármit is felmutatni.


Minden jót kívánok Neked.

2018. okt. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%

Ideális esetben 2 hét alatt be lehet fejezni a munkát, nem kapkodva, hagyni száradni, amit kell.

Ezzel az 1 hónappal, amit megjelölt, erősen túlbiztosította magát, ha esetleg más helyen megcsúszna valami munkával, akkor még így is belefér az időbe.

Viszont ha megbízható, jó szakembernek tartod, akkor emiatt a 2 hét plusz miatt nem érdemes idegeskedni, inkább egy jó szaki 1 hónap alatt végezzen, mint egy kontár 2 hét alatt.

2018. okt. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!