Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyezet festése de hogyan?

Mennyezet festése de hogyan?

Figyelt kérdés

Ki akarom festeni a szobát, de nagyon régi mállós volt a rajta lévő festés, ezért lekapartam. A glettel együtt könnyedén lejött az egész. Most csak a vakolat van rajta ami szintén nagyon régi, mert ez egy közel 100 éves téglaépítésű társasház. Ennek ellenére a vakolat egész jó állapotban van, itt-ott vannak csak benne kisebb repedések a vasgerendák mentén.


A kérdésem az, hogy erre a vakolt felületre egyből mehet a glett, vagy használjak előtte mélyalapozót? Ha igen, akkor a sima diszperziós mélyalapozó jó hozzá amit a festés alá szoktunk használni?


A glettanyaggal kapcsolatban is érdekelne a véleményetek. Korábban Rimano 0-3-at használtam glettelésre, de most váltottam Rimano Plus A-ra, mert könnyebb vele dolgozni és fehér színű. Ehhez a felülethez melyik lenne jobb választás?



2018. okt. 16. 19:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Glett kiválasztásában sajnos nem tudok okosat mondani, de ahol reped, ott én mindenképp dobnék rá egy hálót a környéken, sőt igazából az se baj, ha az egész menyót lehálózod. Alapozó mindenképp menjen rá, valami tapadóhíd, hogy ne dobja le a glettet.
2018. okt. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jó a diszperziós mélyalapozó.

Első rétegben Baumit Finofill vagy Rigiosz 6-30. Második, harmadik réteg Rimano plus.

2018. okt. 17. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!