Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Zuhanytálca felujítása hogyan?

Zuhanytálca felujítása hogyan?

Figyelt kérdés

Az alberletben ahová most költöztem, nagyon gázos a zuhanytálca. Valaki szebbé akarta varázsolni, de csak összebarmolta. Először átkente valamilyen sárgás-fehér festékkel. A széleken megmaradt de középen ledobta. Nekem volt egy doboz feher spraym, gondoltam negpróbalom rajta, jobban tönkretenni ugyse tudom. Azt is ledobta foltokban. Most azt tervezem, hogy megprobalom mindket réteget teljesen eltavolìtani, es visszaallítani az eredeti feher reteget. Körömmel megkapargatva könnyen lejön mindkét réteg, viszont ezt túl macerás. Van ötletetek hogy mivel tavolíthatnám könnyebben el, anélkül hogy összemarnám az eredeti kerámia vagy öntött vas zuhanytálcát? Konyhai fém dörzsi, 120-as finomságú csiszolópapír, esetleg higítóval megpróbálni leoldani? Ez a 3 dolog jutott kapásból eszembe. Minden további ötletet és tippet szívesen veszek.


[link]



2018. okt. 18. 10:51
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Beszéld meg a tulajdonossal, hogy festesse át szakemberrel!
2018. okt. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem fog belemenni, az egész kérón érzem hogy csak kiszedi belőle a pénzt, de nem célja jó minőségben tartani. A falakat ajtókat át kéne glettelni, szőnyeget cserélni, stb... Ha ilyen állapotban nem újíttatta fel, most se fogja, meg még csak most költöztem be, nem állhatok neki egyből követelőzni. Megcsinálnám, én magam is szívesen, csak hiányoznak a szükséges infók hozzá, ezért is írtam ki a kérdést.
2018. okt. 18. 12:12
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Felesleges bajlódni vele, úgysem lesz megfelelő. Vegyél inkább egy tapadókorongos szilikon szőnyeget bele, a zuhanytálca meg rohadjon csak a tulajnak.
2018. okt. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

lehet kapni szaniter festéket.

keress utána, régi kádakat és zuhanytálcákat szépen fel lehet vele újítani.

2018. okt. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi 4-es! Az első hasznos válasz. A régi festéket előtte megpróbáljam leszedni? És ezt csak rákenem, azt annyi? Kell valami különleges előkészület rá?
2018. okt. 18. 20:27
 6/8 anonim ***** válasza:

A régi festékeket marasd le kromofággal. A kromofágot úgy kell használni hogy töltöl a zuhanytálcába kb egy két decit és ezt egy ecsettel szétkened a teljes felületen, vársz 5-6 percet és ekkorra felhójagosodik a régi festék ezt már egy rongyal letudod törölni a felületről, ha nemjönne le minden festék akkor ismételd meg a fent leírtak alapján, egészen addig míg tökéletesen tiszta felületet kapsz.

vigyázz a kromofág maró anyag nekerüljön a bőrödre.


ha ezzel megvagy a hibás felületet vizsgáld meg és ha maradt benne esetleg a kromofágos maratásból visszamaradt maradék azt is tisztícsd ki, ezután mehet rá a szaniter festék.

2018. okt. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A fent leírtakat csak tűzi zománcozott zuhanytálcákon lehet alkalmazni. Ha mügyanta kötésű festett a zuhanytálca akkor a kromofágot nehasználd.

Ha bizonytalan vagy ebben hívj szakembert.

2018. okt. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi neked is 64%-os!
2018. okt. 19. 00:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!