Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mit lehet kezdeni egy csöpögő...

Mit lehet kezdeni egy csöpögő radiátorral? 17/f

Figyelt kérdés

Kertes házban lakunk, fával és gázzal fűtünk. Szobámban lassan 2 éve csöpög a radiátorból a víz. Szüleimnek már régóta mondom, de látszólag nem érdekli őket. Most egy tálba csöpög a víz, de előforul hogy lefekvés előtt vagy suli előtt elfelejtem kiönteni belőle a vizet és akkor megtelik és folyik ki a padlóra (már eléggé kezd tönkremenni a víztől). Volt már hogy 2 napig a haveromnál voltam, mondtam nekik hogy néha öntsék ki de sz.rtak rá.


Nyáron diakmunkás pénzekből tv-t vettem ide a szobába, eszemben sincs saját pénzből új radiátort venni.

Felső része csöpög ahol megy bele a cső a radiatorba (a cső is rozsdás meg a radiátor is azon a részen).

Tényleg már olyanra gondotam hogy van itthon egy kis műanyag doboz féleség aminek az alján pár milimeteres kivezető cső van, a szőre rátennék egy nagyon vékony slagot, és kivezetném ott ahol a tv kábel jön be, had follyon az udvarra és akkor nem kell a tálat ürítgetni...



2018. okt. 18. 23:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Előfordulhat, hogy csak meg kell húzni valamelyik menetet a szelep előtt/után, vagy maga a szelep is tud csöpögni, azt is meg lehet próbálni meghúzni. Ehhez le kell venni róla a műanyag kupakot. Ezt te is megpróbálhatod.


Ha ez nem segít, akkor sajnos nagyobb munka. Víz leereszt a rendszerből, radiátor leszed, új kenderkóc vagy teflonszalag tömítés (esetleg új szelep, ha ott a probléma, és már végképp szar), majd radiátor visszarak, rendszer feltölt. Ez utóbbit mondjuk már ne próbáld meg egyedül.

2018. okt. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Épp most próbálkozom egy ilyesmivel, már megvettem, csak még nem próbáltam ki hátha.

[link]

2018. okt. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!