Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szerintetek ezzel a mennyezett...

Szerintetek ezzel a mennyezettel mit lehetne kezdeni? (kép a leírásban)

Figyelt kérdés

Újítom fel a lakást, és korábban 50x50-es dísz polisztirol lapok voltak a mennyezetre ragasztva. Amikor leszedtem, ez az állapot maradt utána: [link]


Csemperagasztóval lettek anno felragasztva a lapok, hol foltokban, hol egész nagy terület egyben telibe kenve. Próbáltam lekaparni a ragasztót, de úgy áll mint a beton.


Szerintetek mit lehetne ezzel kezdeni?



2018. okt. 22. 14:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát ez cumi. Gipszkarton álmennyezet, rejtett világítással?
2018. okt. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ha lenne rá mód már csináltattam volna álmennyezetet, de sajnos csak a vakarás + glettelés + festés jöhet szóba. Csak már a vakarásnál elakadt a projekt :)
2018. okt. 22. 14:45
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha stabil, masszív, akkor glettelés. 2 réteg vastag glett, 1 réteg simító majd csissz és festés :-)
2018. okt. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is glettelném. Ami nem akar lejönni, azt nem kell bántani.
2018. okt. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Először csemperagasztóval glettelném, utána gipsszel.
2018. okt. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez volt a panelban amit nemrég vettünk. A festő levakarta egy kis áztatás után azt ami le akart jönni, utána alapozó és telibe glettelte 3 rétegben.
2018. okt. 23. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Áztatni nem merem, mert alatta ezer éves vakolat van amiből kispórolták anno a cementet. Az tuti nem bírná az áztatást. Még megpróbálom egy nagyon erős kaparóval, ha az sem viszi, akkor telibe glettelem az egészet.
2018. okt. 24. 08:26
 8/10 anonim ***** válasza:
Hogy oldottad meg végül?
2018. nov. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Végül egy nagyon erős kaparóval lekapartam az egészet. Rohadt nehezen ment de szerencsére voltak helyek ahol nagyobb darabokban lejött egyben. De azért így is vagy 4 óra kellett hozzá mire végeztem az egésszel.


Ahol laza volt a vakolat teljesen levertem, főleg ahol a vasgerenda megy, ott voltak ilyen részek. Ezeket Rimano 6-30-cal javítottam.


Utána bekentem az egészet mélyalapozóval, majd két réteg 6-30, majd két réteg Rimano Plus A.


Itt van pár kép a munkafázisokról:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2018. nov. 15. 08:54
 10/10 anonim ***** válasza:
Klassz lett, grat!
2018. nov. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!