Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miért nem "fogja" a sziló a...

Miért nem "fogja" a sziló a konyhai szegőt?

Figyelt kérdés

Konyhai felújítás,új munkalap,új csempe...

A szegőt akartam szilikonnal felragasztani,de nem ragadt.

Azt hittem,az obis olcsó sz..,vettem komolyabbat,drágát,Fishert,az sem akarja...

Mit tegyek?


2018. okt. 26. 09:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Meddig hagytad száradni? Egyszerűen elvált a megszilárdult sziló? Melyikhez nem ragadt, a csempéhez vagy a munkalaphoz? Ugye tudod, hogy 24 órán át nem szabad piszkálni? Nekem soha semmi bajom nem volt még szilóval, a legolcsóbbal sem.
2018. okt. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt is jó lenne tudni miből van a szegő.

Szilóból két fajta van: szaniter és univerzális (legalábbis kommersz forgalomban).

A szaniterre való pl. az akrillt nem fogja. De rozsdamentes acélt is ritkán szokott megfogni mindkét féle. El kéne olvasni a technikai adatlapot és megnézni, hogy a szegő alapanyaga nincs e a kivétel listában.

2018. okt. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

azért mert olyan típusú műanyagból van amit nem fog a szilikon.

egyébként ezekhez a szegőkhöz van gyári lefogató és abba kell belepattintatni. soha nem ragasztottam még ilyet, legalábbis amit az IKEA-ban szoktam venni ahhoz van egy alap amit lecsavarozok, aztán abba pattintom a szegő profilt.

2018. okt. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#2 amiről te beszélsz az az ecetsavas és a semleges szilikon.

az ecetsavas bizonyos fémekre (réz, króm, horganyzott acél stb.) nem jó mivel a sav megmarja a felületet így oxid réteg keletkezik amitől egy idő után elválik a szilikon.

viszont kevés műanyagra tapad, de az üvegre, fára, kerámiára kiválóan köt.

és a vízterhelést is bírja (pl akváriumok ragasztásához használják)


a semleges (neutrális) szilikon való az olyan felületekre ami érzékeny lenne az ecetsavra. és a legtöbb műanyagot is fogja PVC, különféle polikarbonátok, poliakril, viszont az állandó vízterhelést nem bírja.

2018. okt. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Maga a szegőt nem ragasztja.

A bútor oldalára,a csempére,valamint az "obi~gazdaságos" munkalapra ráragadt,alig birtam utána leszedni,viszont maga a szegő nem szereti valamiért.Délután kaptam egy tippet egy "mekk~mestertől",hogy nitróval zsírtalanítsam a szegő hátulját,és durva szemcsés lepketárcsával tulajdonképpen karcolgassam össze.

Holnap kipróbálom egy kis darabon,hogy így mi lesz.

2018. okt. 26. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!