Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 49m2 méretű panellakás teljesk...

OpelGastra kérdése:

49m2 méretű panellakás teljeskörü felújítás árak és tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Érdeklődnék szakértők és és már hasonló felújításon átesett személyek véleménye és információi, hogy megközelítőleg mennyibe kerülhet egy 49m2 panellakás teljeskörű felújítása VIDÉKEN.


-Falak bontása, törmelékek elszállítása.

-vízvezetékek cseréje.

-elektromos hálózat cseréje ( új telepítése )

-burkolás

-festés

-ajtó csere és 2 nyílászáró cseréje

-konyhabútor ( középkategória)

-furdőszoba

-háztartási gépek

-klíma.


Előre is köszi a segítséget és az értékes hozzászólásokat.



2018. okt. 29. 14:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

100ezer/m2-től a csillagos ég.

A falakat csínján bontanám, ha panel!

2018. okt. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Kizárólag csak olyan falak bontása történt, ami nem tartófalként funkcionál. Egyébként neked volt már hasonló jellegű felújításod, vagy esetleg ismerősnek? Netán szakmabeli vagy? Mindenesetre köszi a választ!

Ha még van valakinek tapasztalata várom!

2018. okt. 29. 14:45
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Én 3 éve csináltam egy 54 m2-es lakás kb teljes felújítását. Annyi, hogy az ablakcsere akkor már megvolt. 2.5 - 3 millióba volt a vége, bútorokkal, gépekkel együtt. Egy durván lelakott lakásból csináltunk lakhatót. Ez úgy jött ki, hogy nem a luxus dolgokat vettem semmiből és rengeteg saját munka is van benn. De minden szép és vállalható.

Ma már ennyiből tuti nem lenne meg.

2018. okt. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
49%

nos, ismerősömnél nemrég volt felújítás, 2 félszobás lakás, nm-t nem tudok. konyha, fürdő, wc, folyosó/előszoba. vidéken.


falak bontásán kívül minden megtörtént nála.


vízvezetékre akkor egy vízvezetékszerelő ismerősöm azt mondta "panelnél megvan vagy 30ezerből, míg kertes házban ennek sokszorosa is lehet". viszont ez csak a csövek, stb. ebben nincsenek csaptelepek, mosogatótálca. csaptelepek konyhába pl. olyan 15ezertől már vannak mofémek. mosogatótálca attól függ milyet akarsz, 10 ezer körül láttam azt is már.


a vezetékek cseréjét nem tudom mennyibe kerültek neki. ide számolhatsz még dugaljakat, kapcsolókat is pluszban.


burkolás: nos, ez nagyban függ attól, hogy mivel, milyen árfekvésben szeretnéd, és mekkora az adott terület. mifelénk járólapok kb. 1200ft/nm áron indulnak. laminált padlónál: nálunk kb. csak a diego van, ahol kapni, szóval azon az árfekvésen kaphatók. a laminált lerakása 10-12ezer körül volt, ez összesen a 2 félszoba volt. munkadíjra nem tudok mit mondani.


festés: 200.000 ft+alapanyag


ajtócsere: olyan 70.000ft volt egy ajtó +kilincs. nem tudom, hogy a 70ben az ajtófélfa benne volt e. az ablakok+bejárati ajtó cseréje 500.000 ft volt. beszerelés ingyen volt, mert rokon csinálta neki.


konyhabútor: asztalostól, 300.000ft


fürdőszoba: itt nem vagyok tisztában az árakkal, zuhanytálca+kabin, mosdó, tükör, törölközőszárító radiátor


radiátorok is újak lettek, ezeknek sem tudom az árát.


háztartási gépek: használd az internetet... annyira változóak az igények, hogy nagyon. mosógép, hűtő 100-100 körül kapható már. mikró 15től már kapható. nem tudom, milyen egyéb gépre van még szükséged.


klímára nem tudok mit mondani.


összességében azt tudom, hogy 2,5millió hitelt vett fel a lakásfelújításra, de ez kevésnek bizonyult, azt mondta hogy még egy fél millió elkelt volna. ja és az ablakok: mivel rokoni alapon volt, azért volt 500.000, amúgy 1milla lett volna.


amikor mi cseréltünk ablakot kertes házon, régi 3 szárnyas helyére ami ment, 100.000ft volt darabja.

2018. okt. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az értékes és részletes hozzászólásokat!!!
2018. okt. 29. 15:55
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem akarok kötözködni, de a vidék az hol "vidék"? Mert lehet Orosháza is, vagy Győr, nagyon nem mindegy. :)


Le tudom neked írni, hogy nekünk pesten mennyibe került a 69nm-es panelünk felújítása hozzávetőlegesen, a nagyobb tételekkel.

- VEKA ablakok ROTO vasalattal, redőnnyel, 2 rétegű üveggel, mindennel 1,1M.

- Villanyszerelés kapcsolókkal (valena life), mindennel, teljes újrahúzással 780.

- A burkolás munkadíja nekünk 690, benne kb 200 anyagköltség (ragasztó, beton, padlopon) burkolóanyagok 500 körül, de mi pl. PEI 5-ös greslapokat rakattunk le aminek 5500 volt négyzetmétere és a laminált padló is 10mm-es, AC5-ös kopásállóságú aminek 5-6000től indul négyzetmétere.

- A konyhánkban csak a bútor 600 (a magasfényű fehér rohadt drága), sütő 200, mosogatógép 150, főzőlap 70, mosogató + csaptelep 50.

- A festő 580-at kért, abban 3 réteg glettre az anyag volt meg a munkadíj, festékre meg elment még egy 50-es.

- Bejárati ajtó nem kínai, HiSec, hanem minőségi acél ajtó (Nívó ajtó), beépítéssel 260ezer.

- Szaniterek, fürdőkád, stb. olyan 200ezer.

- Vízvezetékek cseréje + munkadíjak (kád beépítése is később, stb.) 150ezer

- Törmeléket nekem zsákos sittszállítással zsákonként egy ezresért vitték el (félig töltve természetesen)


Összességében mindent kicseréltünk, felújítottunk, nagyjából jobb minőségű anyagokat vettünk, gipszkartonoztattunk (ezt nem írtam mert nem volt a kérdés része, az volt 280) és így lett a vége 7,5 millió.


Talán viszonyítási alapnak jó lesz. Vagy elrettentésnek. :)

2018. okt. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Igazad van. Egész pontosan Szolnok lenne a lokális elhelyezkedés :).

Neked is nagyon szépen köszönöm a hasznos és rendkívül részletes választ. Ezek tudatában lehet inkább a kötelet választom... :)

Köszi mégegyszer a részletes segítséget.

Üdv

2018. okt. 29. 17:45
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Igazán nincs mit! :) Szolnok amúgy már közelítőleg pesti árakon megy szolgáltatások tekintetében, de mindenképp javaslom, hogy kérj be 2-3 ajánlatot, vagy többet. Időigényes, de megéri! Plusz én a joszaki.hu-ról lőttem magamnak gipszkartonost és rettegtem...pedig olyan embert választottam akinek jó értékelései voltak és végül nagyon örültem, mert fantasztikusan dolgozott tényleg. Ellenben az ajánlások útján szerzett emberek hát...szépen dolgoztak végülis, csak lassan, ráérősen, hisz a "valakinek a valakije" vagy, biztos el fogod nézni, ha délben jön, kávézik, cigizget, ebédszünetre megy 3-kor, aztán már megy is 4 körül hazafelé. :) Anyagokból meg lehet ennél olcsóbbakat választani, nem mindig jár bevállalhatatlan kompromisszummal, ha olcsóbb alternatívát választ az ember. 3000ft/nm körül is vannak már minőségi gres lapok (próbálj spanyolt keresni), és laminált padlóból sem kell 6000ft/nm áron olyat venni, amit amúgy nagyforgalmú irodákba terveznek. Nekünk albérletben 6 év alatt nem lett láthatóan kopottabb a 8mm-es sima Obi-s sem.

Egy közhelyes jó tanács ami sajnos nálunk is bevált, pedig én excelt vezetek mindenről, mindent tervezek, kiszámolok: szóval amit elsőre gondolsz, hogy mennyibe fog kerülni a felújítás, azt szorozd be nyugodtan legalább 1,5-tel, vagy ha nincs szerencséd, akkor 2-vel. A felújítási időre is szánj rá legalább +50%-ot. :)

Kitartást a felújításhoz!

2018. okt. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a jókívánságokat és a tanácsokat. Neked meg gratulálok a sikeres felújításhoz!
2018. okt. 29. 18:09
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 4,5 millió volt amit leírtál csak volt még ablak csere is, 64 nm-es panel. Igaz mindenből a legolcsóbbat választottam, meg a szakikkal is szerencsém volt.

Falak bontása meg eszedbe se jusson, mivel a vizesblokk kivételével az összes fal tartófal.

2018. okt. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!