Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 6cm-es szintkülönbség kiegyenl...

6cm-es szintkülönbség kiegyenlítése a padlóban?

Figyelt kérdés

Tégla lakásban a szobában mozaik parketta volt. Mivel eléggé lelakott állapotban volt, így felszedtem. A folyosón járólap van. A kettő helység padlószintje nem egyezik. A szoba jó 6cm-6.5cm-el lejjebb van.


Ennek a szintnek a kiegyenlítése lenne a feladat.

Laminált padló megy majd rá, az kb 1cm. Tehát ~5cm-rel kellene megemelni a szobát.

A terület 3*6=18m2. Ez zsákosanyaggal sok lenne pénzben és munkában is. Arra gondoltam, hogy lépésálló XPS szigetelőt ragasztanék le csemperagasztóval, XPS-ből van 4cm és 5cm-es is. Majd ennek a tetejére húznék még egy rétegben ragasztót, hálózva.


Szerintetek ez jó megoldás? 4cm-es XPS-t raknék, és vastagon ~1cm-be lenne rajta a ragasztó. Majd erre a szivacs+laminált.


Ti hogy csinálnátok?



2018. nov. 4. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Hozass egy m³ esztrihet. Azzal egyenlítsd ki a szintkülönbséget.

Majd egy réteg aljzatkiegyenlítő után burkolható.

2018. nov. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

Én nem tökölnék vele. az ajtóküszöbhöz illesztenék egy megfelelő méretű keresztmetszetű lécet derékszögű háromszög lécet, hogy a küszöbnél se befelé, se kifelé jövet ne akadjon bele az ember lába vagy cipője. Az meg nem zavarna, hogy a tényleges padlószintek pár cm-rel eltérőek.

Amikor 40 éve a jelenlegi lakásunkba költöztünk, akkor anyagilag borotvaélen táncoltunk és minimalizálni kellett az átalakítás/felújítás költségeit. Az akkori 2 szobából úgy készítettünk 3-at, hogy nyitottunk egy ajtót az előszobából a nagyobbik szoba egy lefalazott részébe. A gond csak az volt, hogy a szobát fűtő öntöttvas radiátor visszatérő, kb. 5 cm átmérőjű vascső vezetéke ott futott közvetlenül a parketta felett a szoba felőli oldalon. Mivel a csőnek a parketta alá helyezése meglehetősen bonyolult lett volna, építettem parkettából egy ajtó szélességű és 8 cm magasságú, 28 cm szélességű "lépcsőt", az ajtószárnyból meg alul levágtam egy darabot (ami alatt a "lépcső" van). A kecske is jóllakott, a káposzta is megmaradt. A "lépcső" meg senkinek nem okoz gondot.

2018. nov. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezt a megoldast felejtsd el. Rakj le betont vagy esztrichet, de 5 cm retegvastagsagot mar ne könnyítsd ki sem xps-el, se semmivel.
2018. nov. 5. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
48%
Nagy bajt nem csinálsz az xps-el. Csak arra figyelj, ne legyen túl vastag a ragasztó.
2018. nov. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Misung
2019. ápr. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Mi lett a megoldás??
2020. márc. 6. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!