Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Vízálló vinyl padló tényleg...

Vízálló vinyl padló tényleg jó a konyhai, fürdőszobai járólap helyett?

Figyelt kérdés
Mit tapasztaltatok? Ajánlanátok? Könnyű lerakni tényleg?

2018. nov. 4. 22:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy le kell ragasztani mint a linóleumot és ott az a sok illesztés ahol alá szivároghat a víz. Én is nézegettem de erős fenntartásaim vannak.

Ha már műanyag padló akkor én inkább valami drágább jó minőségű akár ipari jellegű márvány őrleményes padlót vennék.

2018. nov. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gyakolatilag linóleum. Sok szempontból nem ajánlom.
2018. nov. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Mattias ***** válasza:
100%
Nem linóleum. Van klikkes változata. Úgy néz ki, mint a laminált, van kőhatású, fahatású stb., és kilekkes változat is. Nagyon jó, nem kell víztől óvni, meleg, rugalmas. Ragasztós verzió olcsóbb, de én félnék, hogy feljön idővel az illesztéseknél.
2019. jan. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 romolusz ***** válasza:
100%

A vinyl burkolat tökéletes fürdőszobába, konyhába.


Konyhában ne tedd a tűzhely mögötti falra nem szereti :) illetve inkább a ragasztós változatot ajánlanám . olcsóbb és biztos nem fog alászivárogni a víz A dilatációs hézagok mentén.


Fürdőszobába csak a ragasztós változatot ajánlom megfelelő ragasztóval /mapei- műszaki tanácsadás segít/

rakható íves felületre, mosdópultra, kád elejének burkolására is kiváló, épített zuhany belső burkolatának is kiváló, zuhany padlójára is mivel vizesen is csúszásmentes.

2020. ápr. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 romolusz ***** válasza:

ja még egy észrevétel sokszor "szakemberek" is keverik a Linóleum NEM pvc.

Semmi közük egymáshoz.

A linóleum természetes anyag rengeteg jó tulajdonsággal /az ára nem tartozik ide/

A pvc pedig egy rendkívül sok oldalúan használható anyag. A tekercses pvc burkolat is teljesen más mint az Lvt /vinil/ burkolat.

2020. ápr. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!