Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mekkora összegből lehet a...

Mekkora összegből lehet a régi (kb 20 éves, a házzal egy idős) nyílt égésterű gázkazánunkat kicserélni kéménybéleléssel együtt?

Figyelt kérdés
A jelenlegi kéményben csak alubélelés található ami ha jól tudom már nem engedélyezett. Ezt szeretném kicserélni FuranFlex-re hogy minnél kevesebb helyen kelljen megbontani a kéményt. Természetesen engedélyeztetni is szeretném. Azt még hozzátenném,hogy a ház csak néhány hónapja van a tulajdonomban, és a nyakamat teszem rá, hogy az előző tulaj nem jelentette be a kéményét. Nem tudom ebből lehet e gond. Reményeim szerint 1 millióbol ki lehet hozni, ha egy ezzel foglalkozó céggel csinálom aki intéz mindent. Köszönöm a válaszokat!

2018. nov. 7. 13:43
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt még kifelejtettem, hogy ikerházról van szó. A kazán a pincében van, a légbeszívás nem a kéményen keresztül történne.
2018. nov. 7. 13:47
 2/5 anonim ***** válasza:

azt nem írtad, mire akarod kicserélni a gázkészüléket.

kondenzációs kazánhoz felesleges a furanflex mivel annak a saját kéménye kell.


"A jelenlegi kéményben csak alubélelés található ami ha jól tudom már nem engedélyezett"


sima mezei gázkazánhoz tökéletes az alu bélés,.

szóval ha kondenzációsat akarsz akkor érdeklődj annál aki ezzel foglalkozik.

2018. nov. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod, én úgy tudtam, hogy már csak kondenzációs kazánt lehet beépíteni. De ha rosszul tudom, akkor kérlek javítsatok ki.
2018. nov. 8. 09:09
 4/5 anonim válasza:
72%
Nekem kb.2 hónapja kötötték be a kondenzációs kazánt.A régi kéményhez hozzá sem kellett nyúlni, az újkazánnak oldalfali kivezetése van.Nem volt drága.
2018. nov. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
48%

új építésű háznál már csak kondenzációs kazánt lehet, ez tény, különben nem kapod meg az engedélyeket.

viszont egy egy meglévő gézkészüléket nem kell feltétlenül kondenzációsra cserélni mivel a kutya nem nézi te mivel fűtesz egy 20 éves házban.


én csak azért nem vagyok híve ennek a kondenzációs kazánnak egy régi háznál, mert az a + hatásfok amit ad az elenyésző ahhoz amennyibe kerül a rendszer.

neked a pincéből kiépíteni a saját kéményét (mivel csak a saját kéményével lehet üzemeltetni) egy vagyon lenne (csak a kémény) mert pincéből biztos lenne min. 8 méter a kivezetés.


tehát összességében egy régi ház szerintem nincs úgy leszigetelve (megfelelő aljzat, lábazat, homlokzat, födém szigetelés), hogy 1 milliót költsél csak egy igazából nagyon csekély + hatásfokkal működő rendszerre, ami nem fog megtérülni soha egy régi háznál.

nyilván a zárt égéstér miatt IS erőltetik a LAKÓTÉRBEN elhelyezett kondenzációs kazánokat, mivel esélytelen a szénmonoxid szivárgás, ezt elismerem.


tavaly én is lecseréltettem a régi 20 éves FÉG kazánt egy sima Bosch kazánra, sokáig én is vacilláltam hogy kondenzációs legyen, de a központi fűtés szerelő ismerősöm is lebeszélt hogy egy régi háznál főleg a pincében hót felesleges a kondenzációs.

a meglévő alu bélésnek semmi baja nem volt, így csak leszerelte a régit és felrakta az újat.

szerintem első körben te is beszélj egy központi fűtéses vállalkozóval, hogy mit ajánl.

de ne olyannal akik le van szerződve valamelyik gyártóval, mert akkor tuti rábeszél a kondenzációsra :D

2018. nov. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!