Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Melyik hűtőszekrényt szabad...

Melyik hűtőszekrényt szabad manapság megvenni?

Figyelt kérdés

Jön ez az "otthon melege" pályázat, ahol lehet 40ezer Ft-ot nyerni. Viszont azokon a helyeken ahol eddig érdeklődtem, szinte mindenki lebeszélt arról, hogy a jól működő "békebeli" hűtőmet lecseréljem egy mai modern darabra, mert csak pár évet bírnak ki, és sohasem fogják visszahozni azt a kb 100-150ezer Ft-os árkülönbséget, hiába fogyasztanak feleannyi áramot, mint a mostani.


Tegnap pl. benéztem egy nagy üzletbe, ahol rengeteg használt hűtőt árultak. Az eladó elmesélte, hogy szinte mindegyik hűtője csupán pár éves, és még sokszor a garancia időt sem bírják ki, majd a szervízből kerülnek hozzájuk. Azt mondta, hogy ugyanez vonatkozik a több százezer Ft-os gépekre is.


Létezik-e még olyan megbízható gyártó (márka), aki nem silány anyagokból gyárt, és nem épít bele "tervezett elavulást", hogy pár év múlva újat kelljen venni majd?



2018. nov. 9. 10:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
Na, ezt amit itt leírtál nem hiszem el.
2018. nov. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%
Ez csak mese, ha megfelelöen használod, akkor nem megy tönkre.
2018. nov. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Mondták, hogy ne délelőtt írjam ki a kérdést, amikor csak a háztartásbeliek neteznek...
2018. nov. 9. 11:38
 4/19 anonim ***** válasza:
96%

Én se hiszem el, és a saját tapasztalataimmal sem esik egybe, soha nem romlott még el hűtőm, mindig költözéskor cseréltem, egyszer 9 (Gorenje), majd 12 év után (Candy). A jelenlegi (Candy) 6 éves.

A békebeli hűtőd amúgy 5-8 év alatt simán elherdálja egy középkategóriás új hűtő árát.

2018. nov. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
96%

1. Nem háztartásibeli vagyok, hanem mérnök.

2. A hütök - meg egyebek - sem mennek tönkre, ha rendesen hasznáják öket.

3. A régi hütök fogyasztása annyival több, hogy ha 5 évenként újat vennél, még mindig kevesebb pénzt adsz ki.

4. Az ismeretségi körömben senki sincs, akinek a garanciával együtt a hütöje kifutott, elromlott volna.

2018. nov. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Tavaj elött cseréltük a 16 éves zanussi 300Literes kombi hűtőnket (555kWh/év) egy új, szinten 300 literes zanussi kombinált hűtőszekrényre (230kWh/év). Kb 15'000 megtakarításnak kellett volna jelentkeznie. Az elszámoló számlán ehhez képest 68'000Ft túlfizetésünk volt. Tehát megérte váltani.

Következő évben mosógépet cseréltünk. Azt is megérte...

2018. nov. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Nekünk az előző hűtőnk (Zanussi-Lehel) 10 év után ment tönkre, de akkor javíthatatlanul. A mostani 7 éves, nincs gond vele. Ennek a márkájára nem emlékszem, de átlagos, 100e Ft alatti hűtő volt.

Mit jelent a békebeli hűtő? 28 éve volt a rendszerváltás, amit azelőtt gyártottak, az már aligha működőképes.


Mondjuk ezt a pályázatot én se fogom kihasználni. Ismerős hívott ezügyben, majd kiszámolta, hogy évente kb. 4000 Ft-ot spórolnék a fogyasztáson (a gyártó által megadott átlagos fogyasztással számolt). Ez havi 360 Ft. Két gombóc fagyi ára. Ennyiért az űrlapot sem olvasom végig.

Rákérdeztem, hogy nincs-e olyan árkülönbség az alacsony és a magasabb fogyasztású hűtők között, hogy ez a megtérülést eleve kizárja. Elmondta, hogy lehet olcsóbbat és kevésbé jó fogyasztásút is venni, de egy példa alapján kiderült, hogy 5 év alatt térülne ez meg.

Szóval én legföljebb akkor vágnék bele, ha már 15-20 éves hűtőnk lenne, és éppen fontolgatnánk a cserét.

2018. nov. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Én sem hiszem el. Nekem egy közel 20 éves Zanussim lehet (lehet, hogy sokkal kevesebb, még a házzal vettük vagy 7 éve, amit 10-12 évvel azelőtt építettek s gondolom, akkor rendezték be. mindenesetre 7 éve már látszott rajta, hogy nem új), teljesen jól működik, csak hát már esztétikailag nem jó, nincs automatikus leolvasztása és kicsi a fagyasztója, ezért jó lenne lecserélni.

Már ez sem fogyaszt sokat.


Azt aláírom, hogy pl. a Szaratovot agyon se lehet verni, sok családban van SOK évtizedes működő darab (nem fő hűtőként, de van, ahol használják erre-arra), de ugye, a modernek jobbak, sok szempontból, pl. fogyasztás.


Hogy neked milyen van, nem tudom, ha elégedett vagy vele, ne cseréld le, de azért a modern hűtők se mennek tönkre hipphopp.

A rokonságban sem teszik. Van régi fagyasztó, újabb hűtő (azért az is tizenéves lehet), működnek.


Én sem vagyok optimista a konyhai eszközök élettartamával kapcsolatban, de ez főleg az apróbbakra vonatkozik, egy hűtő nem szokott tönkremenni pár éven belül. Csúnya is lenne, azért elég drága cucc, nekem az is bőven sok, de könnyedén eltörnek a műanyag polckorlátok vagy mi a nevük s egy idő után rozsdásodnak egyes részek. De általában nem pár év után történik ez.

2018. nov. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Egy még Koreában gyártott felülfagyasztós LG-m van, gyakorlatilag és esztétikailag is olyan mint új korában, pedig kb 15-20 éves lehet. (140 W van ráírva a táblájára.)

Ezt gondoltam lecserélni egy kisebb fogyasztásúra, csak nem tudom, hogy megéri-e?

Erre vonatkozott a kérdésem.


Amúgy nem tudom, hogy mit nem hisztek el?

Azt, hogy pár év után bedöglenek, vagy a tervezett elavulást??

Hirtelen ezeket találtam.

Pl.:

[link]

Unio.

[link]

Hűtőgépszerelő:

[link]

2018. nov. 9. 13:59
 10/19 anonim ***** válasza:

Én is a Zanussira esküszöm, mindig az volt és az is lesz.

Anyámék Lehel-Zanussi 6 fiókos fagyasztóját 1988-ban vették, azóta is hibátlan, bár biztos rengeteget fogyaszt, de ragaszkodnak hozzá.

Nekem is Zanussim van 8 éve, soha nem volt vele baj.

2018. nov. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!